Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől késhet a menstruációm?...

Mitől késhet a menstruációm? A megfázás közrejátszhat?

Figyelt kérdés
3 napja késik a menstruációm, de eddig még nem volt ilyen, csak az elején mikor rendszertelen volt.(Elég későn kezdtem elmenstruálni,19-20 évesen és diabéteszes/cukorbeteg/vagyok).A párommal élünk szexuális életet(nekem ő volt az első és 5-6 hónapja vesztettem el a szüzességem),én nem szedek gyógyszert és nem használunk óvszert sem,de mielőtt elmenne időben kiveszi.Egyszer sem élvezett el bennem,mindig odafigyel.Meg voltam fázva a napokban,torkom is fájt.Mitől lehet a késés?
2010. dec. 21. 14:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen idősen ritka ostoba vagy, hogy 1) nem vagy tisztában a tested működésével, 2) előváladékról még nem hallottál. Mert nem csak akkor kerülhet beléd sperma, mikor a szintén marha agyas faszid elélvez. Szóval lehetsz simán terhes is...
2010. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Torokfájástól biztos hogy nem késik.

ÉS általában a betegségek 99,9%-a nem okoz menstruációs zavart

2010. dec. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Évente rengeteg nő/lány lesz terhes megszakításos védekezés mellett
2010. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Ilyen idősen ritka ostoba vagy, hogy 1) nem vagy tisztában a tested működésével, 2) előváladékról még nem hallottál. Mert nem csak akkor kerülhet beléd sperma, mikor a szintén marha agyas faszid elélvez. Szóval lehetsz simán terhes is..."


Én azt nem tudom,hogy te mennyi idős vagy,de hogy oltári bunkó módon válaszoltál az biztos.Szerintem ha valaki feltesz egy kérdést,arra normális emberhez méltóan kellene válaszolni,nem pedig paraszt módon,ahogy azt te tetted.Még ha fel is idegesít a kérdés,higgadtan kellene tudnod válaszolni.De ha már felidegesített,ne válaszolj rá,vagy akkor tényleg ép eszű választ adj és ne hord le az illetőt.Ne csak engem,mást se!

2010. dec. 21. 14:27
 5/21 A kérdező kommentje:

"Torokfájástól biztos hogy nem késik.

ÉS általában a betegségek 99,9%-a nem okoz menstruációs zavart"


Nem konkrétan a torokfájásra gondoltam,hanem a megfázásra.

Olvastam a neten több helyen is,hogy írták a stresszt meg más betegségeket,hogy okozhat zavart,késést a menstruációban.Csak azt nem tudom,hogy a megfázás lehet-e ennek az oka.

Én úgy gondolom,mivel egy megfázás a cukromat is megzavarhatja,így ebben is okozhat zavart.Vagy talán nem jól gondolom?

2010. dec. 21. 14:30
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
A megfázás nem okoz menstuációs zavart.A helyedben csinálnék egy tesztet és más védekezési módszert választanék.
2010. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Rosszul gondolod, mert semmi összefüggés. Vegyél egy terhességi tesztet, mert ha babát vársz, akkor minél hamarabb diabetológushoz (is) kell menned, mert akár fejlődési rendellenességet is okozhat a rosszul karbantartott cukor.
2010. dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok már tini és voltam jópárszor beteg,stresszes...stb de a menstruációm sose zavarta meg semmi

Ráadásul a családomban, az ismerőseim között se hallottam iylen "panaszt"

Olvastad a neten:Tudod manapság olyan jó mindent ráfogni a stresszre.Igaz régen a dokik is ha oylan betegséggel találkoztak amit nem ismertek vagy nem tudták megmagyarázni arra azt mondták idegi alapon van

2010. dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A cukraim szerencsére a lehető legnagyobb rendben vannak.1 hete voltam a kezelőorvosomnál és az eredményeim is nagyon jók lettek.De azzal egyébként tisztában vagyok,hogy ha gyerekvállalásra kerül sor,akkor azt előtte meg kell beszélnem a kezelőorvosommal.Jól beállított vércukor kell hozzá,mert anélkül nem lehetséges a dolog.

És egyébként épp a mostani kontrollkor kérdeztem rá a fogamzásgátló tablettára,hogy lehet e szedni vagy sem.

A kezelőorvos azt mondta,hogy várjuk meg a következő Haemoglobin és vizelet eredményeket és akkor rátérhetünk a dologra,de egyébként lehet szedni.

Az eredményeket azért kell megvárni,mert nekem sokáig nagyon rosszak voltak az eredményeim,és a mostani volt az első jó évek óta(6,9-es Haemoglobin és 283-as Fruktosamin,amelyek ezelőtt 10 fölöt/Haemoglobin/ illetve 3-4-500/Fruktosamin/ körülmozogtak)



(A menstruációm is épp az imént jött meg szerencsére.)

2010. dec. 21. 14:50
 10/21 A kérdező kommentje:

"Nem vagyok már tini és voltam jópárszor beteg,stresszes...stb de a menstruációm sose zavarta meg semmi

Ráadásul a családomban, az ismerőseim között se hallottam iylen "panaszt"

Olvastad a neten:Tudod manapság olyan jó mindent ráfogni a stresszre.Igaz régen a dokik is ha oylan betegséggel találkoztak amit nem ismertek vagy nem tudták megmagyarázni arra azt mondták idegi alapon van"


Olvastam neten,igen.Épp ezért szerettem volna itt feltenni a kérdést és tőletek/Önöktől megkérdezni,hogy milyen tapasztalatok vannak.

És szeretném egyúttal megköszönni a válaszokat és azt,hogy 1 embert kivéve mindenki normális hangnemben tudott választ adni!


Köszönöm!

2010. dec. 21. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!