Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Szenvedek már...

Mit csináljak? Szenvedek már 3 napja

Figyelt kérdés

péntek reggel megjött,nem mentem suliba sem,annyira görcsöltem.. vettem be egy algopirint,nem lett jobb..hát valahogy végigszenvedtem a napot..(erős vérzés) szo. reggel elmentünk venni cataflamot + merisztint .. cataflam egymagába nem hat,vettem be merisztint is rá.. úgy jobb lettt,de csak egy kis ideig.. ("normális" vérzés)

ma reggel nem volt semmi,nem fájt.. viszont kb 1-1,5 órája elkezdett görcsölni .. nem vettem be gyogyit,mert annyira még nem fájt,úgy voltam vele h majd akkor mikor jobban fáj.. na hát igen,el jött az is.. vettem most be egy merisztint,de nem múlt el,még mindig fájt..

most akkor mi legyen? mit csináljak,hogy ne fájjon ennyire? ha emegyek orvoshoz,kiírhat suliból emiatt? (már csak 2 nap van hátra)


/elírások,helyesírás miatt plz ne oltsatok,örülök h élek+siettem az írással/


nagyon szépen köszi a válaszokat!!


15/L


2010. dec. 19. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha elmúlik a gyógyszer hatása, akkor igyál egy kupaknyi vodkát vagy egyéb tömény alkoholt (szülői engedéllyel)...addig meg rengeteg folyadék, víz, tea
2010. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Alkoholt ne igyál! A szüleid igazolhatják a hiányzásodat. Viszont, ha ennyire fáj, akkor fel kellene keresni egy nőgyógyászt, aki segíthetne! Létezik egy Algoflex M nevű gyógyszer, kimondottan menstruációs fájdalmakra. Nem tudom, hogy jobb-e mint a Merisztin - az egy régi tabletta, még én is ilyet szedtem annak idején -, de lehetséges, hogy azóta fejlődött a gyógyszertudomány és hatásosabb készítmények is vannak.
2010. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ha idősebb lennél ajánlanám a fogamzásgátlót, de így nem... nekem is ez volt anno, volt hogy elájultam hánytam, menni nemtudtam a fájdalomtól. aztán lett barátom, elkezdtem szedni fogigátlót és szinte alig fáj a hasam mikor megjön.

tegyél a hasadra melegvizes borogatást, elvileg jót tesz neki.

2010. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2010. dec. 19. 14:31
 5/14 anonim ***** válasza:
kedves második, első vagyok, nem leitatni akartam, ha olvasnád, hanem egy kupaknyi azaz pár ml alkoholt ajánlottam, mint ahogy anno a gyerekorvos az anyámnak, amikor egy hétig otthon kellett legyek menzesz miatt tizenévesen ... nem mellesleg az alkohol kis mennyiségben nagyon jó görcsoldó...mindenesetre jobb, mintha keveri a gyógyszereket, ahogy írta
2010. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én nem kevertem,bevettem az egyiket,rá 10 percre nem lett jobb és bevettem a másikat.:)
2010. dec. 19. 14:52
 7/14 anonim ***** válasza:

ha nem akarsz gyógyszert: melegvizes borogatás, vagy szimplán csak meleg ruha a hasra, feküdj le, aludj kicsit. vagy van gyógytea: cickafark (igaz eléggé sz*r az íze.) vagy kifejezetten görcsoldó tea(gyógynövényesben lehet kapni)

vagy ha tényleg gyógyszer: algoflex M. nekem is fájdalmas szokott lenni, de ez használ 3-4 órán át is.

szebb napokat! :)

2010. dec. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gyereknek NEM adunk alkoholt kis mennyiségben sem!!! Azért, mert a kis mennyiség is károsítja a fejlődésben lévő idegrendszerét. Ilyet gyerekorvos nem ajánl, vagy adja vissza a diplomáját.

Bocs az offért..

2010. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem vitázok, nekem az agysejtjeimnek és az idegrendszeremnek semmi baja nem lett tőle, hogy minimális alkoholt ittam tini koromban ;)...igaz ez kb 20 éve volt :D ...ja és max 2 nap ittam pár ml-t és nem is minden menzesz alatt...nyilván a szülői engedélyt sem véletlen írtam ;)



ja és kérdező, ha 10 perc eltéréssel veszed be a gyógyszert, akkor bizony kevered, nem mellesleg a hatóidő min. fél óra, úgyhogy az előtt ne is várd a hatást...


mindenképp beszélj az orvosoddal, mit ajánl

2010. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ja és még egy tippem van, sport, akármennyire szarul vagy, vagy mozdulni alig bírsz, egy fél óra szobabringázás vagy torna tuti segít, mert felpezsdíti a vérkeringésedet :)
2010. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!