Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás kezelésére milyen...

Felfázás kezelésére milyen otthoni gyógymódot tudtok?

Figyelt kérdés

A forró kamillás fürdő sajnos nem jöhet szóba, mert csak zuhanytálca van a lakásban.

Teát iszok rengeteget, de ennek ellenére még eléggé fájdalmas :(


2010. nov. 30. 13:20
 1/10 anonim válasza:
Hülyén hangzik de a forró kamillás fürdő,bele tengeri só,és vödörben.Ráülsz és egy pokrócot magadra terítesz.Tudodom vizuálisan furcsa és nevetséges,de öreganyáink igy csinálták.
2010. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
nálunk is zuhanykabin van; én lavorba tettem a kamillát mikor nagyon fel voltam fázva(jó, nem mondom, hogy kényelmes volt:)). Amúgy pedig nem írtad, hogy milyen teákat iszol, de én cickafarkfű teát meg zsúrlófüvet szoktam inni...ebből például tegnap megittam 2 csészével, mert nagyon fel voltam fázva, és mára már semmi bajom:)Szerintem próbáld ki, ha lehet...(mi többnyire herbáriában vesszük, de azt hiszem már az áruházakban is van).
2010. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is kabinünk van és én ugy szoktam h. cickafarkfű és kamilla teakeveréket rakok egy kispárna huzatába és megkötöm lavorba forró víz kicsit bent hagyom és hzagyom kicsit kihülni.Beleülők kb 10 percre és 2-3 nap után már semmi bajom.De ebből a teakeverékből főzhetsz teát is és azt igyál:)
2010. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia! az ülőfürdő a leghatékonyabb otthoni kezelésre.

egy marék kamilla, egy marék mezei zsúrló egy lt vízben megfőzve.leszűrve annyi melegvízzel kiegészíteni,amennyi

egy lavórba téve kényelmes ülést biztosít. kb 10 perc, amig ki nem hűl a főzet.

belsőleg az URIGIN cseppek vagy feketeáfonya kapszula

jöhet szóba megelőzésként.

súlyosabb esetben antimiotikum kezelés lehet szükséges.

üdv-gyógynövény dr.-

2010. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*bocs, UROGIN
2010. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
én ha felfázom a fürdővízbe öntök egy nagy adag kamilla teát...vagy egyszerűen csak beleteszem a vízbe a plikkeket...hatásos:)
2010. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ááá...nem olvastam végig...akkor a fürdőkádas-kamillateás dolog nem jöhet össze...sajnálom, bocsi
2010. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak simán cickafarkfüvet szoktam az ülőfürdőbe, és mellé olyan teát is iszom. Ez legtöbbször "kihúzott" a bajból, de ha nem múlik el 1-2 napon belül és csak rosszabbnak érzed, inkább fordulj orvoshoz. Súlyos következményei is lehetnek a felfázásnak.

Egyébként visszatérve, én is a lavort ajánlanám, ha nincs kád.

Üdv

2010. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Sajnos egy ideig súlyos felfázó voltam, de tudtam, h mindig rendesen öltözöm! Szó szerint vért pisiltem és nem csa fájt a dolog!

Amiről kevesen beszélnek: (sokszor az orvosok se mondják kellemetlen mivolta miatt) A felfázás álltalában nem a hideg miatt történik! Legtöbb esetben a hüvely flórájána felborulása vagy az e-coli baktérium (ha a párod nem tartja be a higéniát szexközben, nem dugjuk és nem is kalandozunk ét helyre!) okozza! Mind a kettő megelőtzésében elsődleges a higénia! A felfázást kúrálni kell mert ha egyszer megesik vissza tér! Sokszor előfordul és akár meddőséget is okozhat! Megoldás volt nekem: napi wc takarítás, napi 5 urogin, 6 szem tőzegáfonya kapszula 1 pohár kamilla tea és este üldögélés mezei zsurlós és cickafark füves üllőfürdőbe! Ezeket 3 napig! 1 hétig napi két sumetrolim és a 3 nap leteltével napi 2 tőzeg áfonya kapszula! tejsavas hüvelyzuhany hetente azóta rendszeresen, az mástól is megvéd! Bocs a hosszúságért! Én 2 évig szenvedtem a vérpisiléssel, majd az orvosok által javallott dolgokat egybe gyurtam miután meguntam! 3 éve semmi bajom!!!

2010. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tőzeg áfonya kapszula, urogin, és medveszőlő levél tea, de csak 1 bögre 1 nap.
2010. dec. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!