Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elmegyek az urológiára és...

Ha elmegyek az urológiára és viszek vizeletmintát mit tudnak nekem megállapítani belőle?

Figyelt kérdés
Voltam nőgyógyásznál kenettenyésztésen és az eredmény negatív mindenre... nekem mégis fáj a petefészkem vagy a húgyhólyagom, nem tudom eldönteni, és ők nem tudnak semmit csinálni. Urológián vizeletből erre a problémára tudnak nekem mondani valamit igaz? L
2010. nov. 25. 15:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mondjuk megnézik, hogy milyen baktérium/gomba vagy akármi van a vizeletedben és annak megfelelő gyógyszert tudnak adni.
2010. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Persze, azért van a vizelet-vizsgálat. Fertőzést, gyulladást, vagy ha vér, fehérje van benne stb. De amúgy nem lehet csak úgy odamenni és vizeletet vinni, hanem elmész az urulógiára és akkor az urulógus a probléma meghallgatása után elküld vizelet-vizsgálatra. Aminek kb. jó esetben másnapra megvan az eredménye, amivel vissza kell menni hozzá.
2010. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De amit a kenetvizsgálatból megállapítottak, ugye nem ugyanazokat fogják a vizeletből is? Vagy ha igen akkor az a kenet vizsgálatból nem derült volna ki, ami a vizeletből kiderül?
2010. nov. 25. 15:53
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy ugyanaz lesz a kettőnek az eredménye. De ha nem nőgyógyászati probléma okozza a panaszaidat, hanem hólyag vagy vese stb. probléma miatt, akkor több információval szolgálhat a vizelet-vizsgálat. Mindenesetre tájékoztasd majd az urulógust a nőgyógyszati vizsgálatról is, mert egyébként lehet, hogy első körben ő oda küldene. Legalábbis nálam az első kérdése az urulógusnak az volt, hogy mikor voltam nőgyógyásznál, mondtam neki, hogy már voltam és negatív, akkor vizsgálódott csak tovább. Aztán kiderült, hogy a vesém miatt volt vér a vizeletemben.
2010. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Értem, akkor mindenféle képpen mondom neki a nőgyógyászati vizsgálatomat. Csak tudnék már a végére járni, hogy mitől fájhat, szúrhat, lüktethet ott a hasam körül.
2010. nov. 25. 16:05
 6/25 anonim ***** válasza:
Te magad is készíthetsz vizelet vizsgálatot csikkal, illetve a házi orvosod is.. méirt nem mész el hozzá? Húgyuti fertőzésre utal a genyy, fehérjer és vér a vizeletben. Ehhez nem kell urologus.
2010. nov. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Kérdező: Nem értem miért ugyanazokat mutatná ki.

Nyilván a kenet a hüvelyedben lévő dolgokat mutatja ki, a vizelet nem a kiválasztórendszeredben lévő dolgokat.

Mivel nőgyógyászati problémát nem talált az orvos, arra gondolt, hogy urológiai problémád van.

2010. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én magam hogy tudok? Háziorvohoz nem megyek, mert ez egy idióta..véren kívül mi van még a vizelebe ami gyulladára fertőzésre utal? Nekem vér nincs.
2010. nov. 25. 16:16
 9/25 anonim ***** válasza:

79%-os: És aztán ugyan mit kezd vele, ha kiderül egy tesztcsíkkal, hogy fehérje van a vizeletében?

Majd kiszopja a kisujjából hogy milyen gyógyszert kell rá vennie és ír magának receptet?...

2010. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Gondolt az a fenét, én magam kell hogy a végére járjak mindenek mert az összes orvos olyan fat..ű hogy az már hihetetlen. 3 hónapig szenvedtem fertőzéssel, mire talán elmúlt, de még nem biztos, nem tudtak kikezelni, most visszamentem aztmondta semmi bajom, én meg erre akkor mitől fáj egyre jobban a petefészkem körül? Nem tudja, és hazaengedett, úgyhogy magam kell járnom végig mindent hogy mi lehet a baj... már rohadtul elegem van ezekből az emberekből akik le se szarják a másikat, szomorú, hogy ezért kapnak pénzt.
2010. nov. 25. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!