Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most mit csináljak vele? Nem...

Most mit csináljak vele? Nem akar orvoshoz menni vele, még a szüleinek sem szól! Bővebben lent

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmről van szó. Mindent megbeszélünk, ciki dolgokat is. Kb egy-két hete mondta, hogy valami túrószerű folyik a hüvelyéből, és nagyon csip, viszket neki. Tudom, ez valószinüleg hüvelygomba lesz, de senkinek nem akar szólni. Én nem szeretnék beleavatkozni a dolgaiba, de sehogy sem lehet rávenni, hogy szóljon a szüleinek. Mitől kaphatta el? Még szűz. ÉS hogy tudnám rávenni, hogy menjen vele orvoshoz? Bunkók kiméljenek!
2010. nov. 9. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akar orvoshoz menni, gondolom azért, mert szégyellős, akkor azt tudod neki ajánlani, hogy a táplálkozását reformálja* meg és szedjen antioxidánsokat, multivitamint (Scitec vagy Twinlab), és legalább napi 5-6-7e miligramm C-vitamint.



*lsd: paleolit táplálkozás (nemcsak a folyásának fog jót tenni)

[link]

2010. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ezegy olyan dolog, hogy bárhol összelehet szedni, uszoda, akár olyan fehérnemű ami nem pamut hanem műszálas stb. mondd meg neki hogy elkíséred nőgyógyászhoz, fel fog írni neki kúpot, vagy esetleg ajánld neki a canesten combit, az vény nélkül is kapható, bár nemtudom hogy mennyire hatásos.
2010. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy ilyen fertőzést nem csak szex közben lehet összeszedni. Elég, ha egy nyilvános wc-be megy el a dolgára. Canesten kombit lehetne megpróbálni. De nem ártana, ha szólna az anyukájának. Ebben nincs semmi szégyellni való. Sokan szenvednek ilyen betegségektől sajnos. Jobbulást!
2010. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem nem kellene ilyen házi praktikákat és vény nélküli dolgokat ajánlani!! csak szakember tudja megállapítani, h milyen gombáról, vagy baktériumról van szó, ez alapján pedig tudja kezelni. sokszor ha otthon próbáljuk megoldani a dolgot, tünetmentessé vállhat ugyan de a baci még ott lehet, és súlyos szövődményei lehetnek (meddőség, halál...)
2010. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A hüvelygombát,és egyébb fertőzéseket úgy is össze lehet szedni,ha leül egy idegen helyen a wc-re.A wc és a wc deszka sok korokozó és baci forrása lehet. Bár furcsa,a tangától is lehet valakinek fertőzése.Elég egy számmal kisebb tanga..kidörzsöli a bőrt,és megindul a lavina...Ilyenkor ajánlatos pár napig rendes bugyit hordani.Ja,és ami a legfontosabb:mindig használjon az ember lánya tisztaságit,minden nap,ha kell akkor többször cserélje!

A canesten combi hatásos!Kúp és krém is van a csomagban..pár nap,és kutya baja sem lesz....

Ha másnak nem,legalább édesanyjának elmondhatná hogy mi a probléma.Vagy ha önálló,egyedül is elmehetne orvoshoz.

Jobbulást neki,neked meg gratula,épeszű,okos lány vagy,és igaz barát ha ebben is segíteni akarsz neki!

19 L

2010. nov. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

ha nem akar menni ne erőltesd,irány a patika!vegyetek cannesten kombit hüvelygomba ellen tökéletes. 1 hét és rendbe is jön , ha nem akkor más baja van és irány az orvos.

Ha utána se akar menni nem tudsz mást tenni mint hogy szólsz a szüleinek vagy legalább az anyukájának.

Küldök egy linket a cannestenröl.

[link]

2010. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvoshoz kell mennie a barátnődnek.
2010. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mefogadtam tanácsaitokat. Itt valaki irta, hogy ez meddőséget is okozhat. Ezt elmondtam neki, és ezzel sikerült rávennem, hogy menjen dokihoz ezzel. Mert ő nagyon szereti a kisgyerekeket :) Fontos nekem az ő egészsége is. Köszi a tanácsaitokat :)
2010. nov. 9. 17:27
 9/9 anonim ***** válasza:
valóban okozhat egy szimpla fertőzés meddőséget is, ha nincs kezelve, nem szabad vele játszani!! örülök, h jól döntött :))
2010. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!