Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Szóljak a...

Most mit csináljak? Szóljak a szüleinek vagy ne?

Figyelt kérdés
Az van, hogy a 14 éves keresztlányom megszökött otthonról és hozzám jött. A szülei nem tudják, hogy nálam van, és a klányom meg kért, hogy ne is szóljak nekik. Engem nem zavar, hogy itt van, sőt még örülök is neki és tőlem addig maradhat, ameddig csak akar, de a szülei mégiscsak a szülei, nem kéne erről tudniuk? Én belátom, hogy nem mehet vissza, mert elég rossz körülmények között élt eddig is, gondoltam is,hogy nem birja majd sokáig! De a lényeg,hogy szerintem oda semmi féleképp nem mehet vissza! De most mit tegyek? maradjon nálam? A szülei nem is keresik, szóval lehet nem is hiányzik nekik, de joguk van tudni arról, hogy hol van a saját gyerekük, nem?
2009. okt. 16. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De ha te vagy a keresztanya, akkor gondolom valamilyen féle barátságban lehetsz vagy lehettél a szüleivel is. Akkor csak elvárnák tőled, hogy szólj nekik, nem?

Amúgy mit jelent az, hogy nagyon rossz körülmények vannak? Verik? Nem kap enni? Üvöltözés van állandóan? Vagy mi az a rossz körülmény?

2009. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen beszélj a szüleivel,hiszen ők a SZÜLEI az ő dolguk nevelni a gyereküket és nem neked.

Bármilyen rossz körülmények között élnek neked nincs jogod eldönteni,hogy hol lakjon a gyermek!

Mindenképpen beszélj a szülőkkel,mert a végén te fogsz bajba kerülni és akkor már senkit sem fogja az érdekelni,hogy te jót akartál e a gyereknek vagy sem.

2009. okt. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon súlyos a helyzet, akkor menjetek be együtt a gyermekjóléti szolgálathoz, ott kérheti a kiskorú, hogy nálad szeretne lakni, így törvényes is lesz.
2009. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólnod kell a szüleinek. Ha az én gyerekeim tűnnének el elvárnám h szóljon aki látta, pláne ha pont a keresztanyja. De az klassz h nálad maradhat, viszont meg kell beszélned a szüleivel.
2009. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az is nagyon számít, hogy miért ment el otthonról. Mindkét szülő aggresszív? Én nem tudom elképzelni, hogy ne keresnék a szülei. Ha nem is mutatták ki, biztos szeretik őt. 14 éves, nem felnőtt, a szülőknek joguk van tudni, hogy hol van.
2009. okt. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legfeljebb akkor szólj, ha kérdezik tőled, keresik nálad a szülők. Beszélj meg mindent a nagylánnyal. Egy 14 éves már értemes, tudja, mit szeretne. Csak segíts intézkedni gyiviben vagy efféle helyen.
2009. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha a saját szüleit nem érdekli , te se törődj ezzel.
2009. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!