Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miómával szülés, mennyire...

Miómával szülés, mennyire rizikós?

Figyelt kérdés

Szeretnélek megkérdezni titeket a tapasztalataitokról.

Jelenleg 34 hetes várandós vagyok. Van egy viszonylag (szerintem) nagyobb méretű kb. 5,5 cm átmérőjű miómám, részben a méhizomzatban elhelyezkedve, de kifelé nő. Az orvos szerint (mivel "nem rossz helyen van") nem okoz problémát a természetes szülésben. Ez eddig rendben is van. Viszont egy szülésznő szerint a szülés után a méh összehúzódásakor esetleg a vérzés csillapodásában tudna akadályt képezni.

A kérdésem, hogy volt-e már köztetek olyan aki esetleg hasonló méretű vagy akármilyen miómával szült? És ha igen, volt-e bármi komplikáció emiatt? A válaszokat előre is hálásan köszönöm! És akinek szintén aktuális, boldog babavárást kívánok! 😊



ma 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kifele no, nem okoz gondot.

Verzest okozhat igen, HA megserul.

Feleslegesen pattog a szülésznő , nem lehet tudni mi lesz de nem szokott gondot okozni.

Nekem is volt egy , azt mondtak grapefruit nagyságú tehát 8 cm koruli atmeroju, semmi gondot nem okozott terhessegkor, szuleskor.

Annyi , hogy mivel nekem nagyon sok más nőgyógyászati problémám is volt , következő műtétkor ami a kb. a 6. volt, eltávolították. Előtte nem mertek mert ha megsérül műtét közben akkor vérzést okozhat, de ekkor meg már így se úgyse lehetett gyerekem , úgyhogy mindegy volt.

ma 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is van miómám. De az orvosok különösen nem aggódnak.

Azt mondták ha császár lenne akkor sem nyúlnak hozzá, mert a szülés alapból vérveszteség és akkor még a mióma kivétel is az lenne.

Hanem egyreszt utána akár vissza is húzódhat vagy valami fagyasztásos vagy nem tudom pontosan milyen módszerrel eltűntetik majd egyszer. De nem műtik.

Szóval én sok minden miatt aggódom de pont ez miatt nem.

Meg azt is mondta a dokim, hogy ez nagyon gyakori terhesség alatt. Nagyon sok nőnek van.

ma 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!