Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák?Márciusban volt...

Méhnyakrák?Márciusban volt utoljára menstruációm,asc-h,magas hpv.

Figyelt kérdés

Márciusban volt utoljára menstruációm(47 vagyok)

A rákszűrésem asc-h,magas hpv-vel.Uh-t tavaly január óta nem néztek!Most szövettant és kolposzkópiát javasol a patologus!


ma 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ASC-H egy bizonytalan citologiai eredmény, de nem erősit meg a rákot. Azt jelenti, hogy amit a citopatologus látott, magas kockázatú (nem néz ki jól), de nem tipikus valami.


A magas HPV, amit írsz, azt ebből a citologiából következteted, vagy egy külön, HPV specifikus teszt eredménye?


A kolposzkópia alap ilyen esetben, a szövettani mintavétel pedig indokolt. Sajnos biztosat csak az tud mondani.


Ha a HPV teszt pozitív magas kockázatú HPV-re, akkor nagyobb az esély rosszindulatú elváltozásra.

A citologiából egyelőre még csak annyi látszik, hogy valami nem OK.

ma 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hpv 18

Drasztikus hideg késes konizációt tervez a doki!

Olvastam a helyi érzéstelenítésben végzett szövetmintáról!Az ebben az esetben miért nem megoldható?!

Utoljára az orvos nem látott méhszájsebet.

ma 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy a sok éves rutin miatt úgy van vele, hogy legyen "kitakarítva" inkább, mint hogy később gond legyen belőle, meg persze ezer más megfontolás is lehet.

Egyszerre, egy úttal stb.

Szerintem kérheted, hogy csak mintát vegyenek először, meg jogod van megtudni, hogy mik a kockázatok A, vagy B esetben.

A szövettani minta eredménye alapján is lehet döntést hozni a drasztikus konizációról, szerintem.


Nyilván egyébként minél nagyobb szövetet vágnak ki, annál jobb az esélye, hogy pontos a pozitív/negatív diagnózis, de azért már a biopszia is elég jó szokott lenni, még a citologiához képest is sokkal pontosabb.


Az tuti, hogy ha magas kockázatú HPV van és a szövetek is károsodtak már ettől, akkor nagyon mérlegelendő, hogy ne maradjon úgy, és / vagy nagyon szorosan követve legyen.


Jogod van minden lehetőséget megtudni az orvosoktól!

ma 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!