Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi tévő legyek ha az orvos is...

Mi tévő legyek ha az orvos is csak annyit mond rá szedjek fájdalom csillapítót? Tovább nem foglalkozik velem. 42 éves nő vagyok, 4 normál szülésem volt.

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve egyik hónapról a másikra erős fájdalmaim lettek menstruáció előtt, alatt, és megmaradtak azóta is minden hónapban. Rettenetesen fáj a hátam, medencém, méhem, hasam és kisugárzik a fájdalom a combjaimba egészen a térdemig. Hátul a derekamnál szinte égő érzésem van annyira fáj. 28-30 napra jön meg, 6 napig tart, de 2-5 napon óránként cserélek szuper tampont és betétet, kisebb nagyobb darab vér is kijön. Tavaly augusztusban voltam nőgyógyásznál kiderült, hogy a mellső falban 25 mm-es myomagöb látható. Vérvételen kiderült, hogy vérszegény vagyok, vas tablettát kell szednem. A Cyt eredménye P2 ASC; Atypusos laphámsejtek (ASC). Hogyan tovább? Magánba nem tudok menni, de tb alapon meg nem foglalkoznak az emberrel. Magas a fájdalom küszöböm, de már az elviselés határán vagyok. El vagyok keseredve! Előre is köszi a normális válaszokat!

ma 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
TB alapon nincs másik nőgyógyász akihez mehetsz? Nálunk 3-4 doki is van. Hátha valamelyik komolyabban venné és segítene. Háziorvost is megkérdezheted a kisugárzás miatt, hátha van ötlete, hol tudnának még segíteni.
ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

A mioma okozhatja az erős vérzést és a valószínűleg a fájdalmat is. A vérszegénység meg az erős vérzés következménye.

TB alapon is válthatsz, és kellene is orvost váltanod, nem jellemző ez a hozzáállás, általában rendes orovosok vannak.

ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! :)

Sajnos amit írtam 2 orvos is ezt mondta, ráadásul elég lekezelően.Ez egyik még azt is hozzá tette "mit várok magamtól nézzek magamra, 40 évesen még túlsúlyos is vagyok." Nagyon szívesen váltanék, attól tartok hogy a többi is ilyen "kedves" lesz. Kórházban dolgozom és hiába a protekció, az itteni dolgozókkal is így bánnak. Igazából a fájdalom lefog győzni úgy érzem.

ma 11:41
 4/7 A kérdező kommentje:
A miómára azt mondták, hogy míg el nem éri azt a cm-t addig nem is fognak vele foglalkozni, nincs értelme, szedjek fájdalomcsillapítót. Szóval hagyják az embert szenvedni ahelyett,hogy esetleg segítenének rajta.
ma 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

"40 évesen még túlsúlyos is vagyok." Az összefügg a panaszoddal? Mert, ha nem, akkor ne azzal foglalkozzon! Ennyit mondhattál volna neki.

Kiváncsivá tettél, melyik kórházban van ez? Legalább a várost áruld el. Kedvem lenne odamenni... Persze tudom, kiszolgáltatott betegként én sem mernék úgy viselkedni, ahogy kellene ilyen orvossal.

ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tatabánya
ma 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:

“Az összefügg a panaszoddal? Mert, ha nem, akkor ne azzal foglalkozzon!”


De bizony nagy valószínűséggel összefügg. A nagyon bő vérzés sokszor hyperplasia következménye, aminek a legfontosabb rizikófaktora az elhízás.


Persze ettől még az orvosnak nem így kellene megnyilvánulnia.


Egyébként 40 évesen bármilyen vérzészavar esetén (már pedig a nagyon bő vérzés is annak számít, pláne, ha van mellette egyéb rizikófaktor is, mint az elhízás) szövettani mintavétel lenne indokolt.

Annak függvényében lehet beszélgetni a lehetséges terápiás módszerekről, mert azért van belőle bőven (gyógyszeres vérzéscsillapítás, hormonális kezelés, hysteroscopos megoldás, műtét).


A cytológiai leletet le kell kontrollálni, plusz HPV mintavétel is indokolt, de ezeket 3 hónap után javasolt megcsinálni.


A fájdalom miatt nem ártana egy alaposabb nőgyógyászati UH vizsgálat sem.


Viszont nem teljesen értem, hogy mit vársz itt pontosan. Ha nincs pénzed magánra és Tatabányán nem foglalkoznak veled, akkor keresni kell másik városban olyan szakrendelést, ahol fogadnak. Nálunk speciel ellátnak területen kívüli betegeket is.

ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!