Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció megszüntetése...

Menstruáció megszüntetése orvosi segítséggel? Szerintetek van olyan orvos, aki segítene megszüntetni a menstruációt? Akár gyógyszerrel, akár műtéttel

Figyelt kérdés
1 gyerekem van, több kizárt. Több eü gondom is van. Minden menstruáció erős fájdalommal jár, napokig be vagyok zárva a házba. Éjjelente többször kelek, nehogy átázzak. Szülés előtt "csak" rendszertelen volt, utána eldurvult. Többször is előfordult, hogy utána is maradt egy enyhe, kellemetlen fájdalom. A hosszúsága, erőssége is változó...
szept. 16. 10:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nekem elég lenne olyan foggátló, amit nem kell abbahagyni, de ha a műtét lenne opció, és nincs túl nagy hátránya, én is bevállalnám!
szept. 16. 16:04
 12/13 anonim ***** válasza:
58%

Van olyan fogamzásgátló, amit ha kihagyás nélkül szedsz, akkor esélyes, hogy nem fogsz vérezni, viszont ez csak egy gyakori mellékhatás, és semmi se garantálja, hogy nálad is így fog hatni. Illetve a fájdalmat sem biztos, hogy megszünteti. Olyan gyógyszer pedig tudtommal nem létezik, aminek kifejezetten az a célja, hogy a menstruációt megszüntesse.


Annyi hátránya lehet a műtétnek, hogy ha a petefészkeidet is kiveszik, akkor onnantól folyamatosan hormonpótlót kell szedned. De azt nem tudom, mi alapján döntik el, hogy kiveszik-e vagy sem.

szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy van olyan fog.gátló, amit injekcióval adnak be, és annak az az egyik "mellékhatása", hogy nem jön meg egyáltalán. Elvileg nagyon biztonságos és csúcsszuper.
szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!