Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció megszüntetése...

Menstruáció megszüntetése orvosi segítséggel? Szerintetek van olyan orvos, aki segítene megszüntetni a menstruációt? Akár gyógyszerrel, akár műtéttel

Figyelt kérdés
1 gyerekem van, több kizárt. Több eü gondom is van. Minden menstruáció erős fájdalommal jár, napokig be vagyok zárva a házba. Éjjelente többször kelek, nehogy átázzak. Szülés előtt "csak" rendszertelen volt, utána eldurvult. Többször is előfordult, hogy utána is maradt egy enyhe, kellemetlen fájdalom. A hosszúsága, erőssége is változó...
szept. 16. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem próbáltad a mirena spirált? Nekem nagyon erős vérzésre ajánlotta az orvos, azóta szinte nincs is, max 1-2 nap barnázás, de fájdalomra nem tudom jó-e, mert fájni sosem fájt.
szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Kivizsgáláson mit mondtak? Szervi eredetű vagy hormonális? Csak nem battyoghatsz oda ezzel a kéréssel.
szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam semmit. Még terhesség előtt akartak fogamzásgátlót írni, de mondtam, hogy nem kell, mivel mielőbb gyereket akartunk. Szülés után felmerült hormongond. TSH-t néztek ( de semmi mást). Egyik doki szerint Pm alulműködés, plusz IR ( és törődjek bele, hogy cukros leszek), másik szerint PCOS. Elsőre metformint kaptam, minden mellékhatás kijött. Utána kaptam fogamzásgátlót, amitől eleinte fogytam, majd újra hízni kezdtem. Ekkor kezdett eldurvulni a menstruációm. Hiába hagytam abba 2-3 hónap után, a "probléma" megmaradt. Rá pár évre ismét voltam nődokinál a fájdalom és rendszertelen ciklus miatt. Újra fogamzásgátlót akart írni, hogy beálljon. Bár a fájdalom volt a lényeg, az orvos csak a rendszerességet akarta beállítani. Nem bánom, ha rendszertelen, csak ez az állandó, extra fájdalom szűnjön meg.
szept. 16. 13:00
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nem létezik rá módszer és nem is baj.


Menj el endokrinológushoz, és nézess endometriózisra is. Az okozhatja a fájdalmat.

szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Velem ugyanez van. Ha felajánlanák a méheltávolító műtétet már másnap mennék. Aki nem él ilyen fájdalommal az hülyének néz. A májam sztrájkol, annyi gyógyszert szedek, mégis alig élem túl ezt a pár napot.
szept. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Nekem és még millió nőnek baj, hogy nincs ilyen opció. Voltam endokrinológusnál annak idején, ő a 30kg-s hízásra annyit mondott, hogy önértékelési probléma..


Maszekba mennék, ha lenne jó, de munkanélküliként esélytelen. Plusz endometriózisra nődoki kellene, ott maszekban voltam. A rendszertelenség miatt ajánlott bogyót. Na, azóta anélkül is kezd rendszeres lenni sajnos. A fájdalomra meg nem kaptam semmit.

szept. 16. 14:45
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves ötös! Nagyon sajnálom, tudom, min mész keresztül. Ma már 3x bőgtem az erős fájdalom miatt. Már hányingerem van a fájdalomtól. Nekem ráadásul más gondok is vannak, szerintem marékszám tömhetném magamba a gyógyszereket, hogy átvészeljek 1-1 napot. Neked mennyi ideig tart? Nekem régen 5-7 nap között volt, szülés után kezdett egyre hosszabb lenni, legalább 7, de inkább 10 nap, 2 hét között mozog. Közben majdnem teljesen elmúlik, majd visszajön..
szept. 16. 14:48
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Szia, 5ös vagyok. A menstruációm kb 5 napig tart, ebből mind az 5 nap erős fájdalom és vérzés. Nonstop vérszegény vagyok annyira kivérzem magam minden hónapban, a fájdalom pedig sokszor elviselhetetlen. Vettem egy melegítős TENS készüléket, azzal vészelem át amíg valamennyire hat a fájdalomcsillapító. A napi maximális dózist bőven átlépem. Párszor már hánytam a fájdalomtól. Szóval én ha tehetném, viccen kívül kivetetném a méhemet, csak az enyémet nem fogják mert nincs gyerekem. És sajnos ez az ország többet foglalkozik ezzel a kérdéssel mint azzal, hogy a tenyészkanca minőségi életet éljen.

Bocsánat a panaszkodásért, jól esett leírni.

szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, átérzem. Nekem nem lesz több, az első után rengeteg eü probléma lépett fel, amik miatt dolgozni sem tudok. ( dokik szerint együtt lehet velük élni). Sokkal könnyebb lenne, ha legalább ezzel nem kellene szenvedni. Külön gyönyör, hogy lányom van. Kérdéses pm-es, az elején megjött neki görcs nélkül rendszeresen, pár alkalom után kezdett pár nappal elcsúszni, ráadásul már ő is görcsöl tőle.
szept. 16. 15:29
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Ismerősömnek hasonló gondja volt, Kamaszkora óta folyamatosan küszködött és járt orvosról orvosra, egy csomó mindent kipróbáltattak vele, de semmi se használt. Kb. 30 éves korában végre nagy szájhúzással ugyan, de felajánlották neki a hiszterektómiát. Nincs gyereke, nem is akart soha. Azonnal belement.
szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!