Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hányinger ovulaciokor?

Hányinger ovulaciokor?

Figyelt kérdés
Pár hónapja olyan elviselhetetlen hányingerem van, amikor ovulálok. Szerintetek ez normális? Nálatok szokott ilyen lenni?
aug. 28. 06:50
A kérdező szavazást indított:
Nekem is szokott hányingerem lenni
Nem szokott hányingerem lenni.
6 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Nekem inkább a mensi előtti napokban szokott lenni nagy ritkán hányingerem.
aug. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem csak ovukor, de ez is csak kb 3 hónapja van, előtte nem volt ilyen. Most már reggel arra keltem, hogy nagyon rosszul vagyok, aztán naptár szerint 1 nap múlva lesz peteérés. Vajon elmenjek orvoshoz ezzel a problémával? Még a kavemat sem tudtam meginni.
aug. 28. 08:24
 3/3 Aleksandra27 ***** válasza:

Az ovuláció során fellépő hányinger a női testben fellépő hormonális változások miatt fordulhat elő. Ebben az időszakban a luteinizáló hormon (LH) szintje meredeken megemelkedik, ami hatással lehet az emésztőrendszerre, és gyomorpanaszokat, például hányingert okozhat.


Ezenkívül az ovulációt kisebb fájdalom kíséri az alsó hasban, amelyet néha „ovulációs fájdalomnak” is neveznek. Ezek a fájdalmak a hormonális ingadozásokkal kombinálva fokozhatják a kényelmetlenséget, beleértve a hányingert is.


Viszont ha erős a hányinger, akkor nőgyógyászhoz kell fordulni, ehhez az orvoshoz fordulok [link]

aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!