Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet PCOS beteg, ha vékony...

Lehet PCOS beteg, ha vékony vagyok?

Figyelt kérdés

Gyorsan zsírosodó hajam és zsíros bőröm van. Más tünetem nincs.

Vékony vagyok, nem szőrösödök, nincs hasi hízás.

Fogamzásgátlót szedek 4 hónapja, de semmit sem javult a hajam és a bőröm. (Nem emiatt szedem) Ha nincs rá hatással a fogamzásgátló, akkor nem valószínű, hogy hormonok okozzák a zsírosodást?


aug. 23. 08:10
 1/3 anonim válasza:
Ahhoz, hogy kimondhassák, hogy valaki PCOS-es, meg kell felelnie az adott illetőnek a Rotterdami kritériumoknak, ami azt jelenti hogy 3 tünetből 2-nek meg kell lennie (Magas tesztoszteron szint "szőrösödés", szabálytalan menstruáció, cisztás petefészek "gyöngysorszerű")
aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
*legalább 2-nek
aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, pontosan, 2 feltételnek kell megfelelni a PCOS-hez a 3 Rotterdami kritériumból. PCOS-t vagy ultrahang vizsgálattal + vérvétellel lehet igazolni.


Valószínűleg más áll a zsíros haj és bőr hátterében. Voltál már esetleg hajgyógyásznál, hogy nézze meg kamerával a fejbőröd? Ő ki tudja elemezni. Illetve az arcbőröddel kozmetikusnál?


Lehet, hogy csak nem jó a hajápolási és bőrápolási rutinod, nem jó termékeket használsz, nem a haj/bőrtípusodnak megfelelőt.

aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!