KezdƑoldal » EgĂ©szsĂ©g » NƑk egĂ©szsĂ©ge » SOS đŸ©žlett a hĂłfehĂ©r lepedƑ a...

SOS đŸ©žlett a hĂłfehĂ©r lepedƑ a sajĂĄt rokonaim apartmanjĂĄban(!)?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Rokonaink apartmanjĂĄba jöttĂŒnk nyaralni csalĂĄdostul, mi kaptuk a privĂĄt rĂ©szleget, ahovĂĄ vendĂ©gek nem is jöhetnek, csak a tulaj csalĂĄdja Ă©s mi. Én kaptam meg a fiĂș unokatestvĂ©rem szobĂĄjĂĄt/ĂĄgyĂĄt (Ƒk nincsenek most itt), Ă©s mikor mĂĄskor, ha nem ilyenkor jön meg, Ă©s a hĂł fehĂ©r lepedƑ szĂ©lĂ©n lett kĂ©t pici folt (nem alvĂĄs közben törtĂ©nt, hanem valĂłszĂ­nƱleg nem vettem Ă©szre hogy ĂĄtĂĄzhattam, Ă©s leĂŒltem az ĂĄgy szĂ©lĂ©re) kĂ©sƑbb lĂĄttam meg, sokkot kaptam mikor meglĂĄttam, egyenlƑre letakartam takarĂłval, de ez nem volt elĂ©g, mert a kistestvĂ©rem valahogy kiszĂșrta, Ă©s jĂł hangosan szĂ©tkĂŒrtölte a csalĂĄd tagjainak, hogy milyen folt van az ĂĄgyamon (Ƒ mĂ©g nyĂ­lvĂĄn nem tudja hogy mi ez) Ă©pp a fĂŒrdƑben voltam, (termĂ©szetesen akkor is ezzel kellett foglalkozni) jöttem ki, mĂĄr anyĂĄm azzal a tipikus fejĂ©vel nĂ©zett rĂĄm, mint amikor ez valamiĂ©rt szĂłba jön, Ă©s mĂĄr Ă©gett a pofĂĄm, azt hittem ott helyben elsĂŒllyedek, mĂĄr mikor meghallottam kistesĂłmat. Nagyon fĂ©lek hogy mi lesz majd ha haza megyĂŒnk. Észre fogjĂĄk venni, hogy milyen lett a lepedƑ. Vajon ki fog belƑle jönni? Teljesen elrontja az egĂ©sz nyaralĂĄsomat, hogy ezzel kell foglalkozni, illetve azon stresszelek, hogy mi lesz a következmĂ©nye ennek a lepedƑs dolognak. Biztos nem lesznek mĂ©rgesek, de borzasztĂłan kĂ­nos lesz az is biztos (ha mĂ©g eddig nem volt az elĂ©ggĂ©) JĂł nyĂ­lvĂĄn le fogjĂĄk cserĂ©lni a lepedƑt, de mi van ha többen is megtudjĂĄk, meg mi van ha nem jön ki? NyĂ­lvĂĄn nem is Ă©n lennĂ©k, csak velem fordul ilyen elƑ, de ha mĂ©g kistesĂłm nem jelenti ki, mĂ©g az is jobb lenne, mert Ă­gy most pl anyĂĄm is tudja hogy đŸ©ž Ă©s nagyon Ă©gƑ. MĂĄr az ahogyan rĂĄm nĂ©zett, azt hittem elsĂ­rom magam, Ă©s mĂ©g el is sĂŒllyedek szĂ©gyenemben. Szerintetek mi fog törtĂ©nni? Illetve ha mĂĄr itt tartunk, szerintetek normĂĄlis, hogy mostanĂĄban nagyon nagy mennyisĂ©gben jön? JĂł, nem olyan nagyon brutĂĄlis, de eddig minden ĂĄtĂĄzott ami rajtam volt (kĂ­vĂŒlrƑl nem lĂĄtszĂłdik szerencsĂ©re), pedig mindig hasznĂĄlok tampont, Ă©s napi szinten kb 2 mini 24 Ăłra alatt meg is telik. (TehĂĄt Ășgy kĂ©pzeljĂ©tek el, hogy mĂĄr pĂĄr ĂłrĂĄja bennem van, Ă©s konkrĂ©tan folyik a đŸ©ž, Ă©s muszĂĄj kicserĂ©lnem, kĂŒlönben mĂ©g jobban beĂĄzok, szerintetek ez normĂĄlis?


Könyörgöm, valaki könnyítse meg a lelkemet a történtekkel kapcsolatban.



aug. 6. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Nincs másik lepedƑ? Nem tudjátok kimosni?
aug. 6. 12:04
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 2/18 anonim ***** vĂĄlasza:
92%

Mosd ki a lepedƑt! Gondolom vĂ­z, szappan van az apartmanban... Szerintem 10 emberbƑl 9 ezt csinĂĄlnĂĄ kĂ©rdĂ©s nĂ©lkĂŒl...

Mi ezen olyan baromi nehéz??

2 mini tampon 24 óra alatt?? Cseréld sƱrƱbben, 3-6 órånként, miért kell megvårni, hogy åtåzz?

aug. 6. 12:09
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 3/18 anonim ***** vĂĄlasza:
88%
"mert Ă­gy most pl anyĂĄm is tudja hogy đŸ©ž Ă©s nagyon Ă©gƑ. MĂĄr az ahogyan rĂĄm nĂ©zett, azt hittem elsĂ­rom magam, Ă©s mĂ©g el is sĂŒllyedek szĂ©gyenemben. " - ez nem normĂĄlis, az tuti.
aug. 6. 12:10
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 4/18 anonim ***** vĂĄlasza:
100%

A lepedƑbƑl hideg vĂ­zzel gyorsan ki kellene öblĂ­teni, legalĂĄbb a vĂ©res rĂ©szĂ©t.


A mini tamopon meg kicsi. Vegyél nagyibb méretet.

aug. 6. 12:11
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 5/18 anonim ***** vĂĄlasza:
93%

Ezzel a megfogalmazĂĄssal, meg regĂ©nyhosszĂșsĂĄgĂș sztorival gondolom nem lehetsz 14 Ă©vesnĂ©l több. Meg ez a rengeteg vĂ©rcsepp az Ă­rĂĄsban...

ValĂłszĂ­nƱleg semmi nem fog törtĂ©nni, vĂĄllald fel magad, menstruĂĄlni nem ciki, balesetek vannak. Ja, Ă©s minĂ©l hamarabb tisztĂ­tsĂĄtok ki, mielƑtt jobban beleszĂĄrad.

Mondjuk azt sem Ă©rtem, miĂ©rt mini tampont hasznĂĄlsz, Ă©s miĂ©rt ilyen ritkĂĄn cserĂ©led. NormĂĄl tampon, normĂĄl betĂ©t, vagy ha erƑs, akkor Ă©jszakai, vagy tampon+betĂ©t egyĂŒtt.

aug. 6. 12:15
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 6/18 anonim ***** vĂĄlasza:
90%

HĂĄt, itt vannak bajok rendesen.

AnyukĂĄd elƑtt miĂ©rt szĂ©gyelled ennyire? Nem lehet vele ilyenrƑl beszĂ©lni?

Ha csak kis folt van rajta, azt kézzel ki lehet mosni. Hideg vízzel kell.

24 óra alatt 2 tampon? Vagyis 12 óråt bent van 1???? Az nagyon egészségtelen. Max. 6 órånként cseréld.

aug. 6. 12:16
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 7/18 anonim ***** vĂĄlasza:
92%
Hideg vĂ­z, szappan, sikĂĄlĂĄs Ă©s nyugi, a menstruĂĄciĂł NEM SZÉGYEN!
aug. 6. 12:19
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 8/18 anonim ***** vĂĄlasza:
83%

Hideg vĂ­zzel (+szappannal) mosd ki a lepedƑt, jĂłl megdörzsölöd ott ahol foltos, nem kell itt pĂĄnikolni, nem is Ă©rtem, egy lĂĄnynak ez miĂ©rt nem alap, hogy mit csinĂĄljon ha baleset törtĂ©nik. AzĂ©rt ehhez nagy Ă©sz nem kell, hogy valami foltos lett, akkor minĂ©l hamarabb kimossuk Ă©s kĂ©sz. EgyĂ©bkĂ©nt mĂĄr frissen kellett volna, valĂłszĂ­nƱleg kijött volna nyom nĂ©lkĂŒl, de mĂ©g lehet Ă­gy is.

A tampont meg max. 6-7 ĂłrĂĄnkĂ©nt cserĂ©lni kell, nem mondod, hogy fĂ©l napig rohasztasz magadban egyet. EgyĂĄltalĂĄn nem egĂ©szsĂ©ges. AmĂșgy Ă­gy mƱködik, megtelik, Ă©s ĂĄtengedi a vĂ©rt, nem egy dugĂł. EgyĂ©bkĂ©nt napi 2 mini tampon egyĂĄltalĂĄn nem erƑs vĂ©rzĂ©s, de mindegy. TessĂ©k legalĂĄbb egy tisztasĂĄgit, vagy akĂĄr rendes betĂ©tet is rakni (mĂĄrmint a bugyidba), Ă©s voilĂĄ, nem fogsz ĂĄtĂĄzni. SzomorĂș, hogy ezeket ennyire nem mondta el senki, meg az is, hogy nem vagy kĂ©pes utĂĄnanĂ©zni, mikor ott a telefon ĂĄllandĂłan a kezedben.

aug. 6. 12:20
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 9/18 anonim ***** vĂĄlasza:
94%

Ne hagyj bent egy tampont 5-6 ĂłrĂĄnĂĄl tovĂĄbb könyörgöm.. ezzel növeszted a fertƑzĂ©s veszĂ©lyĂ©t. Na akkor milyen kĂ­nos lesz anyukĂĄdnak vinnie orvoshoz, hogy megoldjĂĄk azt neked.

Az hogy vĂ©res lesz a lepedƑ minden nƑvel megesik Ă©lete sorĂĄn, nem valami extrĂ©m dolog ez..

aug. 6. 12:20
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 10/18 anonim ***** vĂĄlasza:
82%

Ez barkivel elofordulhat es veled is elo fog meg fordulni eleted soran.


Kb minden epelmeju tisztaban van a menstruacioval. Teljesen termeszetes folyamat, nem szoktak emberek ezen fennakadni.


Azon igen, ha sunyiban otthagyod a nyomod es meg le is takarod, h majd vmikor megtalaljak...

A ver nagyon makacs folt, ahogy irtak mar korabban, ajanlott azonnal hideg vizzel kimosni, ellenkezo esetben maradando lesz.


Amugy ha vendegsegbe megyek, es megvan, akkor igyekszem torolkozon aludni, azt konnyebb kimosni, mint a lepedot.



A verzes mennyisege a ciklus alatt valtozik. A masodik es harmadik napon a legerosebb, aztan csokken, vegul elmulik. A tampon meretet eszerint valtogasd, nem kell megvarni, h kifolyjon a ver.

aug. 6. 12:23
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabålyzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beållítåsok | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenƑ anyagok nem minƑsĂŒlnek szerkesztƑi tartalomnak, elƑzetes ellenƑrzĂ©sen nem esnek ĂĄt, az ĂŒzemeltetƑ vĂ©lemĂ©nyĂ©t nem tĂŒkrözik.
Ha kifogĂĄssal szeretne Ă©lni valamely tartalommal kapcsolatban, kĂ©rjĂŒk jelezze e-mailes elĂ©rhetƑsĂ©gĂŒnkön!