Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos! Mit csináljak? Semmi...

Pcos! Mit csináljak? Semmi nem segít!

Figyelt kérdés

Pcos-em van évek óta. A nőgyógyászom fogamzásgátlót írt fel amit szedtem évekig is nagy duzzogva. Majd abbahagytam( nem baba miatt). Egyszerűen kezelhetetlen az egész.

Nem eszek össze-vissza. Nem eszek sok ch-t. 1200 kcal körül szoktam enni. Eljárok kocogni, bicózni is hetente 4-5 alkalommal. Szedek D-vitamint nagy dózisban, omega 3-at, folsavat, K-vitamint amit ajánlani is szoktak. És semmi….nem fogyok a mozgás ellenére sem, úgy se hogy számolom a kalóriákat, és közel se lépem túl a 160ch-t. Nincs pajzsmirigy problémám se. A menstruációm egyre rosszabb….már 3,5 hónapja nincs. Kinek mi segített?



aug. 5. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
IR-re nem vizsgaltak? Keress egy endokrinologust igy kezdesnek.
aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gyanakodtam rá, de azt mondta az orvosom, hogy felesleges azt nézetnem mert fixen nem vagyok az:/
aug. 5. 11:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány kiló vagy? Nem létezik, hogy anorex is vagy? Es kövérnek látod magad, habár nem vagy az
aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anorexiás. 😊168 cm és 60 kg vagyok.
aug. 5. 11:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene fogynod? Teljesen normális a súlyod.

És van ilyen, normál alkatú PCOS-en sokszor nem segít semmi. Én is használtam mindent, sosem lett jobb, ciklusom sincs.

Szedd a fogamzásgátlót, amíg nem akarsz gyereket, mert legalább a nyálkahártyát védi, aztán ha gyereket akarsz, akkor majd gyógyszeres kezelés vagy lombik. Ez van.

aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék fogyni, mert nagyon nem érzem jól magam a bőrömben:( van hasam, combom…sajnos a derekam 76 cm. Szégyellem magam nagyon.

Gondoltam már arra is, hogy újra elkezdem szedni😔

aug. 5. 11:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Premens

Barátnőm szinten Pcos és mióta ezt szedi rendesen beállt neki a menstruáció. Illetve az étkezés igen, az nem mindegy miket eszel.

aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az étkezésem leginkább zöldségek, saláták, husik, cottage cheese, abonett, mindenmentes tészta, ha eszek kenyeret az is paleo vagy gluténmentes. Havonta 1-2 alkalommal eszek pl chipset( de az is rizschips, vagy csiki chips) ha megyünk étterembe akkor is csirkesalátát vagy édesburgonyát eszek csirkével. Szóval tényleg igyekszem.:(
aug. 5. 14:15
 9/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a Premenset köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!
aug. 5. 14:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz menj el inkabb. Ez az ehezes amit most csinalsz, pont nem lesz jo.

Endos doki, aztan egy jo nogyogyasz is kene.

Ha rendbe akarod tenni magad, akkor hajra.

Es ha izmot akarsz epiteni, hogy ne legyel puha, ahhoz sulyzos edzes kell, ezt most csak igy mellekesen megjegyeznem. Fogynod nem kell, az tuti.

aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!