Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztencia miatt...

Inzulinrezisztencia miatt hullik a hajam,több mint egy éve. Sajnos olyan szinten, hogy már alig maradt hajam,lassan parókát kell vennem. Szedek rá gyógyszert,diétázok,mozgok. Küzd még valaki ezzel a problémával ? Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés

aug. 5. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Biztos, hogy inzulinrezisztencia miatt hull? Mert lehet más hormonprobléma is a háttérben, peldaul policisztás petefészek, (az inzulinrezisztencia mellett) gomba, örökletes tényezők, tápanyaghiány stb
aug. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Vagy egyeshez csatlakozva, lehet pajzsmirigy gond is, a kettő gyakran jár együtt és annak pont, hogy az egyik legfeltűnőbb jele a hajhullás.

Amúgy sokszor, ha időben kezelik az alapproblémát, akkor visszajön a haj. De csak akkor, ha nem hagyod túl sokáig, hogy teljesen elhaljanak a hajhagymák.

aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindezeket kivizsgálták és negatív lett, androgén alopécia, öröklött genetikai kopaszodás miatt hullik. 16 éve. El tudsz menni mezoterápiára, ahol közvetlenül a fejbőrbe fecskendeznek DHT blokkoló anyagot. Ez gátolja a hajhullást. Pár havonta ismételni kell. Vagy fújkálhatod napi kétszer Minoxidillel.
aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen küzdök. Egy ève semmi vàltozàs!

Màr teljesen tanàcstalan vagyok. A hajhullàs nem csökken ès a mindennapjaimat is elèggè megviseli...

aug. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy és hormonok rendben vannak, nőgyógyászatilag is minden oké. Vérképem is teljesen rendben van. Az endokrinológus azt mondta , hogy az inzulinrezisztencia miatt hullik és majd rendeződik a hajhullás. Ez volt 4 hónapja és semmi változás.
aug. 5. 12:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, egy ideig, amíg ülőmunkám volt, nálam is fennállt inzulinrezisztencia. Aztán aktívabb munkára váltottam, egész nap mozogtam és eltűnt az inzulin rendellenesség. Most sincs. Viszont a hajhullás nem állt meg. Nálam akkor mondták azt, hogy ha semmi nem befolyásolja, akkor az androgén alopécia.
aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és minél hamarabb kezded el a DHT blokkolást, annál több hajad fog maradni.
aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Kedves kèrdező èn 1 ève vàrok a csodàra...
aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Minden hajmosás katasztròfa..

Ès a fèsűlködés is...

aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég könnyű az endokrinológusnak rámondani, hogy az inzulin rezisztencia miatt hullik a haj és majd abbamarad. Én meg azt szoktam mondani, hogy nézze meg a cigány nőket, vagy a latin amerikaiakat. Minden második súlyosan elhízott, egészen biztos, hogy inzulin rezisztens, mégis gyönyörű hajuk van. Én kezeltem az inzulin rezisztenciát, mégsem változott a hajhullásom. Kiműtettem a bölcsesség fogaimat, hátha gyulladásban vannak, semmi. Minden hormont megnézettem, dihidro-tesztoszteron, tesztoszteron, semmi. Minden tökéletes. Unalmas már nekem is.
szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!