Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek terhességi tünetek vagy...

Ezek terhességi tünetek vagy utalhatnak másra is? Nektek milyen tapasztalatitok vannak?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és a közeljövőben szeretnénk párommal gyereket, de most még nem kezdtünk el próbálkozni. Mégis most kb 3-4 napja késik a mensim ami nálam még lehet normális mert szokott 32-36 nap között ingadozni a ciklusom.


Ami viszont felkeltette a gyanúm az az hogy 4-5 napja kifejezetten érzékeny a mellem, a hasamban pedig egy folyamatos feszülést érzek, ami teljesen más mint az a fájdalom ami a mensimet szokta jelezni. 4 napja volt egy barna folyás, azt hittem a vér előjele mert szokott ilyen lenni, de aztán mégse jött meg. Illetve a mensi előtti napokban kellemetlenebb szokott lenni a szex és kevésbé is kívánom de most ez sem volt igaz.


Tudom terhességi teszt választ adna de azt még lehet jó pár napig nem lesz alkalmam szerezni. Mivel nagyon kicsi esélyt adtunk neki hogy ebben a hónapban teherbe essek (legfeljebb előváladéktól lehetnék az, ami tudom egy vitatott téma, hogy lehetséges-e vagy sem) így aggódok mi van ha más van ezeknek a tüneteknek a hátterében. (tudom pl a mellérzékenység a mensi előjele is lehet de nálam eddig sosem volt jellemző, illetve egy enyhébb másfajta hasfájdalom is csak 1-fél nappal mensi előtt szokott nálam megjelenni)


Előre is köszönöm a segítséget, örülök ha akár csak mások tapasztalatait is tudom olvasni ezekkel kapcsolatban :)



júl. 24. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a tüneteket mind okozhatja hormonális probléma (pl: progeszteronhiány), lehet ebben a hónapban nem volt megfelelő peteérésed, ovulációd. Nincs PCOS-ed? Mivel 32-36 nap között ingadozik a ciklusod akár okozhatja ez is. Persze normális is lehet. De mindenképp csinálj tesztet, az tud csak választ adni a kérdésedre.
júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés. Mivel védekeztek?

És igen. Elovaladektol is lehetsz terhes, abban is van egy pár millió kisficko.

Mikor kéne megjonnie?

Lehet a barnas vérzés beagyazodasi volt. Teszt nélkül nem tudjuk, nem látunk a mehedbe.

júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tavaly nyáron már megállapított egy magándoki pcos-t aztán ezt két állami is megcáfolta, azóta (vagyis eddig) semmi pcos-re utaló tünetem nem volt így nem foglalkoztam vele tovább. Ha negatív lesz a teszt és továbbra sem jön meg akkor mindenképpen szaladok dokihoz, bár tavaly is leszólt mindenki(mármint minden orvos) amikor egy hasonló helyzetben azonnal kivizsgáltatni akartam magam (akkor nem voltak terhes tüneteim csak az elmaradó mensi 20 napig), szóval remélem most nem lesz rá szükség
júl. 24. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!