Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kellene aggódnom? (Menstruáció...

Kellene aggódnom? (Menstruáció előtti/közbeni tünetek)

Figyelt kérdés

A ciklusom rendszeres szokott lenni, az utóbbi két hónapban mindig késett, és a szokásosnál kevesebb ideig tartott (1-2 nap), nagyon kevés, kimaradó és újra elkezdődő vérzéssel a nap folyamán. A hasam talán még jobban is görcsöl mint előtte. Azt hozzátenném hogy éppen életmódváltás alatt vagyok, és sokat fogytam az ebben az időben, szóval elképzelhető hogy emiatt van ez.

Viszont, ami már ezelőtt is probléma volt az a menstruáció előtti és alatti puffadás, az arcom rendszeresen bedagadt reggelre. Ébredés után ahogy jövök-megyek eltűnik magától,de ettől függetlenül zavaró. Ezen kívül már egy jó ideje fenáll az hogy ugyanebben az időszakban elkezd hirtelen hámlani a bőr a tenyeremen, mindkettőn. Ezt is rendszeresen észrevettem, de amilyen hamar jön olyan hamar tűnik is el, a tenyerem külső/kisujj felöli részén általában. Nem kell olyan nagy mértékű bőrhámlásra gondolni, ilyen nagyon apró de sok, pár mm-es hámlás, nagyon gyakran este/délután kijön, reggelre vagy hamarabb meg már nyoma sincs.

Megesik hogy néha szárazabb a bőröm, viszont így nem igazán volt olyan még hogy ilyen szokatlan helyen hámlott volna a bőröm.

Érdemes, meg kell-e ezekkel dokihoz menni, vagy ki leszek röhögve mert természetesek?



jún. 25. 10:14
 1/1 anonim ***** válasza:
55%
Persze, hogy érdemes. Nem normalis ennyire kevés és rövid ideig tartó menstruáció. Citón fellük az UH-t és hormon vizsgalatot mindenképpen megéri.
jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!