Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Teljesen elmúlt a menstruációm...

Teljesen elmúlt a menstruációm két éve ezt betudtam a klimaxnak, de most úja megjött. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Semmilyen tünete nem volt, egyszer csak megszünt 43 évesen. Most meg minden bajom van, fáradékony vagyok, mellfeszülés gyötör, hőhullám, görcsöl a hasam. De ennyi év után újra?

jún. 21. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az még nem a klimax volt.
jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
43 évesen azért korai a menopausa, nem ártott volna orvoshoz menni. Viszont ha már minimum egy éve nem volt, és újra megjön, akkor mindenképp orvoshoz kell menni.
jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Az esetek többségében ez nem úgy működik, hogy "elzárják a csapot", egyszercsak nem jön meg többet, hanem általában folyamatosan, szakaszosan történik, pl. van, akinek évekig csak ritkul, ki-ki marad egy, esetleg megváltozik, rövidül, aztán több hónap is kimarad stb., van, hogy akár fél-egy évig sincs meg, aztán még jön 1-1, ahogy leállnak a petefészkek. 43 évesen kicsit korai is lett volna még, valószínűleg valami hormonproblémád, korai petefészek kimerülés stb. volt, most megint beindult valami. Menj nőgyógyászhoz/endokrinológushoz, ne szenvedj a menopauza tüneteitől, ma már többféle kezelési mód létezik a tünetek enyhítésére.
jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik korai menopauza, de olyanról én se hallottam, hogy egyik napról a másikra, semmi változás, semmi hormoningadozás. Ez nem menopauza volt szerintem se, de már mindegy, benézted. De most elmehetnél nőgyógyászhoz.
jún. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hormonvizsgálatokkal kideríthető az aktuális élettani állapot.
jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 43 évesen elmarad a menzesz, az már önmagában orvosi vizsgálatot és kezelést igényel! Ha két év távlatából megjön, az meg alarnírozó tünet lehet, feltétlen orvosi vizsgálat kell. Pl daganatos betegség kizárására
jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mikor elmúlt voltam orvosnál, mindent rendben talált, és most is voltam. Az ég világon nem mondott semmit, csak azt hogy a megvastagodott nyálkahártyából ítélve valószínűleg meg fog jönni. Hogy mitől múlt el az lehet itt riasztó, ugyanis az C-oltás után szünt meg, pontosan úgy ahogy valaki fentebb írta, mintha elzárnák a csapot.
jún. 22. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Ennek semmi köze a c oltáshoz! Menopauzaban jártas nőgyógyászt keress a kuruzslás helyett….
jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8: a C oltás összezavarta pár nőnek a hormonműködését, szóval lehet köze.


Nyilván szokatlan, de nem példa nélküli a hosszú kihagyás utáni "meglepetés" menses. Kérdező, teljesen tuti, hogy voltál orvosnál a vérzés elmaradásakor és a mostani változáskor is. Ritka jelenség a tiéd, nem számíthatsz érdemi visszajelzésre a gyakoris közegtől.

júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!