Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hany eves kortol hasznalhatok...

Rékaaa8 kérdése:

Hany eves kortol hasznalhatok tampont? Hogyan?

Figyelt kérdés

3 eve lassan, hogy megvan a havim, ennek ellenere tamponhoz meg nem nyultam. Hany eves kortol lehet hasznalni?

Holnap lesz a szuletesnapi bulink testveremmel, ma allitottuk fel a medencet, viszont nekem megvan, de nagyon szeretnek furodni...

Batyam baratnoje azt mondta, nyugodtan hasznalhatok mini betetet. En viszont felek tole. Attol, hogy at szakitom ezt vagy azt, tul melyre nyomom fel, es nem tudom ki szedni, vagy tul hamar veszem ki, vagy hogy faj...

Olvastam, hogy kell ido, mig a tampon rendesen megtelik, es utanna konnyebb ki huzni, mennyi az a pontos ido?


Varom a valszokat! :)



#menstruáció #tampon #Hogyan használjam?
jún. 21. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Hány éves vagy?
jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Én ahogy elkezdtem menstruálni már használtam is tampont. Persze csak is minit és csak akkor amikor nagyon szükséges volt. Mondjuk nyaraláskor.
jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Az elsö menzesztöl kezdve használhatod, akár 10-11 évesen is, semmi bajod nem lesz töle, ha úgy használod, ahogy kell. (A tampon dobozában is van részletes leírás, meg a neten is találtsz sokat)

A tampont nem lehet túl mélyre tenni, nem tudni kiszedni nem szakít át, ha ennyire nem vagy tisztában a saját anatómiáddal, javaslom az internet használatát, mármint az orvosi /felvilágosító oldalakat.

jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a 2-es, es a 3-as valaszat! 🥰❤️
jún. 21. 18:40
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

Használhatsz. Mini tampont.

Az a lényeg hogy nagyon tiszta legyen a kezed.

Max 4 orat lehet bent egy tampon szoval utana cserelni kell. Illetve ha kijossz a vizbol es tobb mint 10 percig nem mesz vissza akkor is rogton csereld.

Fajni fog betenni es kihuzni is de csak picit. Kelleketlen viszont lesz.

Ha fekteszed a tampont, akkor terpeszguggolasban csináld és ne felfele nyomd hanem felfele hátra. A madzag vége legyen kint. És olyan mélyre nyomd amilyenre csak tudod. Az egyik ujjaddal amiv feltolod a tampint azt kb tekjesen el fogja nyelni a hüvely és ott az ujjad vegen lesz a tampon.

Ha feltetted a tampont es kb 2 perc utan is erzed hogy bent van akkor nincs eleg melyen. Sok kezdonek ez a hibaja.

jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
8 órát nyugodtan bent lehet a tampon. A tájékoztató is azt írja a dobozában lévő cetlin.
jún. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Én nem javaslom a 8 órát szerintem baromi igénytelen a 8 óra!
jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Én pedig azt javaslom. Mert szerintem nem az. Sokszor a mini tampont 4 óra után kivenni sem tudnám még mert nem telt meg.
jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Ha a tampon nem telik meg, akkor nem igazán tesz jót, ha erövel kiszedi, ezzel ugyanis a hüvely nyálkahártyáját megsérti, feldörzsöli, ami legalább is kellemetlen, de lehet belöle fertözés is. A négy óránkénti cserének csak akkor van értelme, ha kifejezetten erös a vérzés, és emiatt indokolt.
jún. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12%
Igenis nagyon undorító 8 órát ott hagyni, ki sem bírnám és a nőgyógyászok sem javasolják. Nem kell tampont használni ha csak nem indokolt pl.strand. Nyilván a betét egészségesebb. Az, hogy te milyen buta vagy és igénytelen a te dolgod de minek kell terjeszteni a hülyeséget??
jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!