Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja a probléma...

Mi okozhatja a probléma visszatérését?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek.

Visszatérő húgyuti fertőzem van, már harmadik alkalommal.

4 különböző antibiotikumot szedtem rá, az elmúlt 2-2.5 hónapban.

A nőgyógyász ureaplasma baktériumot állapított meg, viszont a legutóbbi kontrollkor azt mondta minden rendben van, a vérképem sem mutatott már ki gyulladást.

A párommal mindig védekezünk, legutóbbi alkalommal már az ujjaira is óvszert húzott, mégis újra előjöttek a húgyuti fertőzés tünetei.

(nem minden együttlét után jönnek elő, hiába csinálunk mindig mindent ugyan úgy, védekezünk ugyan annyira, nem tudom, ez miért lehet).

Teljesen tanácstalanul állunk mindketten a dolog felett.



jún. 9. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, itt sok minden lehet. Meg sokat nem is tudunk, de amit igen, az se okés. Ilyen antibiotikum döpping szétcsesz téged. Pláne, hogy nem volt megfelelő valamiért és esetleg más is ott figyel, csak egyszerűbb volt valamit felírni a dokinak, aztán mehetsz....


miközben még temérdek minden más is okozhat ilyeneket... lehet épp anorexiás vagy és csodálkozol, hogy ilyesmi is előjöhet


vagy annyi minden.....

jún. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Várj, az evészavar okoz ilyet?

A doki semmit nem mondott azon kívül hogy minden oké, és menjek vissza egy hónap múlva.

jún. 10. 09:34
 3/4 anonim válasza:

4 éve tartó, időszakonként visszatérő felfázásos panaszaim vannak házasélet után 1 nappal. Rengeteg antibiotikum kúrán vagyok túl. Rengeteg vizsgálaton vettem részt emiatt: urológia, nőgyógyászat, ultrahang, vérvétel, terheléses vércukor...

Háziorvos szerint honeymoon cystitis, nőgyógyász szerint a flórák (bél, hólyag, hüvely) visszaépítése lenne célravezető, hogy ezek a panaszok megszűnjenek.


Tanács: nőgyógyász - leoltás különböző betegségekre. Urológia - esetleges szervi probléma felderítése.

Szedj probiotikumot huzamos ideig (Mikrobiom), használj laktóz baktériumokat tartalmazó készítményt (Lactofeel) antibiotikum kúra alatt is. Esetleg még a Fitotree teafa és grapefruit olajat tartalmazót szedni. Tőzegáfonya tea fogyasztása, emellett enyhe panaszok elején rögtön felfázásra ajánlott készítmények (D-Mannóz-t tartalmazó készítmények). Együttlétek előtt vizelet ürítés, utána is. Irrigálás max heti 2x grapefruit olajjal, sima vizzel.


Kitartást és mielőbbi jobbulást!

jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ma vettem d-manázóst és tőzegáfonyát tartalmazó készítményt, nagyon remélem hogy segíteni fog.

Nekem is mindig egy nappal aktus után jönnek elő a tünetek, bármennyire is vigyázunk és figyelek oda arra, hogy elmenjek pisilni utána.

jún. 10. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!