Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kaptam vaginális fertőzésre/go...

Kaptam vaginális fertőzésre/gombára egy tablettát és kenőcsöt, de a barátommal lefeküdtünk. Hátráltatja ez a kezelést?

Figyelt kérdés

Úgy írtak fel az orvosok gombás fertőzésre kúpot és kenőcsöt, hogy meg se vizsgáltak. 1 hónapja fájdalmaim vannak, kétszer voltam orvosnál, felírt valami növényi tablettát, úgy hogy meg se vizsgált, azt mondta biztos felfáztam. A tabletták nem segítettek és az állítólagos felfázásom folyamatosan tér vissza. Kedden már annyira nem bírtam, hogy mondtam mindjárt bemegyek a sürgősségire, mert az már nem megoldás hogy minden héten visszatér. Anyukám azt mondta, hogy először hívjuk fel a kórházat, aztán ha azt mondják, bemegyünk. Felhívtuk, ott pedig azt mondták, hogy gombás fertőzés(anélkül, hogy megvizsgáltak volna). Mondták, hogy vegyem meg az úgynevezett kadefungin 3-at és azt használjam 3 napig, utána pedig 2 hétig Vagisan-t. És ha utána se lesz változás, akkor megvizsgálnak.


Egy nap után a kadefungin hatott, sokkal jobban voltam, könnyebb és fájdalommentesebb volt a pisilés, de abba a hibába estünk, hogy le is feküdtünk(hetek óta nem találkoztunk és gondoltuk hogy nem lesz baj). Utána viszont elkezdett csípni, be is kentem direkt a krémmel. Enyhített rajta, viszont megijedtem, hogy mi van, ha emiatt az egy alkalom miatt nem fogok helyrejönni. Ti mit gondoltok?


(Mielőtt valaki azt mondja, hogy menjek nőgyógyászhoz: csak augusztusra kaptam időpontot)


máj. 30. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Egy nap alatt semmi sem mulasztja el a fertőzést, szóval még szép, hogy fájt utána:/ az is lehet, hogy a barátod is elkapta. Tilos lefeküdni addig, míg tartanak a kezelések, plusz utána egy kontroll vizsgálat sem árt, hogy tényleg eltűnt, aminek el kellett tűnnie.


Gombás fertőzésre nekem a nőgyógyász gynoxin kúpot írt fel, az vény nélkül kapható és segített is. De amíg nem biztos, hogy gombád van, addig max szerencsejáték, hogy segít -e vagy sem. Sajnálom, hogy nem vizsgáltak meg, és így akarnak "távgyógyítani', mert ez nagyon ritkán jön be. Esetleg próbáld meg a teafaolajos ülőfürdőt is, néha az is szokott segíteni. És kitartást:)

máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, amíg valaki nem vizsgál meg, kérdez ki részletesen, nem lehet tudni, mi ez. Ha augusztusra kaptál nőgyógyászati időpontot, addig megkergülsz.


Menj el magánorvoshoz, egyszer belefér anyagilag? Ő majd kikérdez, esetleg megvizsgál, és felír valamit. Én nem várnék, nem szenvednék tovább a helyedben. A magándoki után attól még elmehetsz a sima dokidhoz augusztusban egy kontrollra.


És igen, nincs most szex, amíg teljesen meg nem gyógyulsz. A barátod is elkaphatja, attól függ, mi ez. Az is lehet, hogy elkapja, de tünetmentes lesz, és visszafertőz téged a következő együttlétnél, hiába gyógyultál már meg, újra elkapod. De ehhez előbb tudni, kell mi ez. Utána lehet azzal foglalkozni, hogy a párod elkapta vagy sem.

máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Egy nap alatt semmi sem mulasztja el a fertőzést, szóval még szép, hogy fájt utána:"

Ez a kombó állítólag 3 nap alatt segít. A csomagoláson pedig azt írja, hogy már egy nap után tud hatni, de akkor is 3 napig kell használni. De értem, hogy hogy érted

máj. 30. 09:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Magánorvos sajnos nem opció. Mind be vannak táblázva. A nőgyógyászom is a kórházban dolgozik és neki is alig volt helye, hogy engem S anyumat fogadni tudjon. Sajnos ilyen az orvoshiány Németországban:/
máj. 30. 09:11
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
73%
Igen, hát ezen is meglátszik, hogyha a doki nem magyarázza el a dolgokat, telefonon távgyógyítanak, akkor milyen következményei lehetnek. Amíg tart a kezelés, nem múlnak el a panaszok, semmiképpen nem szabad együtt lenni, mert ahogy #2-es írta, oda-vissza fertőzésekhez vezethet, szerintem 1-2 hetet ki lehet bírni szex nélkül. Nálunk amúgy sima bakt. tenyésztésnél is nem csak, hogy ne legyünk együtt kezelés alatt, de mindkét felet kezelni kell, ez volt az orvosi utasítás.
máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk nem tudom, de én vagyok annyira igényes, hogy NE feküdjek le a barátommal, amikor fertőzésem van.


Komolyan nem értem, nem lehet kibírni szex nélkül??? Az meg nem mentség, hogy jaj, nem találkoztunk hetek óta, szóval muszáj szexelni.


Nem muszáj. BETEG vagy, ezen mi nem világos?

máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%
Szerintem itt inkább az lehetett a gond, hogy a leírás szerint 1 nap alatt hatni kezd és azt hitték, hogy akkor már nem fertőz. Bár, hogy ketten sem gondolnak erre, nem vigyáznak, az furcsa valóban. Hát elkapta őket a hév, ennyi.
máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 a kérdésemre nem válaszoltál és valószínűleg el se olvastad a szöveget, mert leírtam, hogy azt se lehet tudni, hogy fertőzésem van e


A többieknek köszönöm. Már azután megbántam, hogy megtörtént.

máj. 31. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!