Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még soha nem voltam nőgyógyász...

Még soha nem voltam nőgyógyásznál, pedig 21 éves vagyok, ez valóban ilyen rossz?

Figyelt kérdés
:((
jan. 31. 00:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

"de már elkezdtem izgulni, hogy elítélne majd az orvos, hogy ilyen hosszú ideig nem mentem"

Hidd el, nagyon sokan nem tudják, hogy tényleg évente el kéne menni. (Itt most leginkább a 40-50 év körüliekre gondolok és utána)

Inkább menj el 3 év "késéssel" egy ilyen rutinvizsgálatra, mint, hogy 30 év múlva menj, amikor ne esetleg már valami konkrét bajod van.


A "Miért is mennél, ha nincs problémád...?" elvvel ki lehet kergetni a világból. Szűrővizsgálatokra akkor is érdemes menni, amikor látszólag nincs semmi bajod. Nagyon nem mindegy, hogy pl egy méhnyakrákot még kezdeti stádiumban fedeznek fel, vagy akkor, amikor már nagyon előrehaladott és nem lehet vele mit kezdeni

jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%

11

"A "Miért is mennél, ha nincs problémád...?" elvvel ki lehet kergetni a világból."

Persze, igen, de van ún. kockázati faktor. Ha nincs a családban rák, nem szexel fűvel-fával, akkor az ő esetében ez a nullával egyenlő. Ezért nincs elkésve.

És mi a "3 év késés"?? Mihez képest?

Az ajánlás pedig tényleg három évente javasolja, mivel ez a betegség 8-10 év alatt alakul ki.

jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az hogy nem vagy mar szuz igen nagyon gaz higy nem voltam meg 1 rakszuresen se..
jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%

13

Dehogy gáz... Könyörgöm, 21 éves... Úgy csináltok, mintha tömegével halnának a huszonéves lányok ráktól. Miért kell ijesztgetni?

febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönöm ☺️
febr. 1. 12:47
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

#10: Ezen az oldalon nem divat szűrésekre járni. Nem egyszer olvastam már, ahol egyes emberek szinte le is beszélik azt aki tart a vizsgálattól, hogy el ne menjen, mert hülyeség. Felesleges, úgysincs semmi bajod. Én se voltam 20 éve, mégsincs semmi. Komolyan néha megdöbbentő amiket itt olvasni lehet.


Kérdező! Én 22 évesen voltam először. Igaz előtte szűz voltam,de azóta járok évente. Viszont semmit nem fog szólni, hogy 21 évesen még nem voltál, ezen ne aggódj.

febr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
febr. 2. 00:17
 18/19 anonim ***** válasza:
57%

Szamomra akkor is olyan alap dolog az evente a rakszures mint a fogmosas. ..


Ha valaminek van esze szet tennie a labat akkor kibirja azt az 5 percet vagy meg wannyit se evente ..

febr. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
22%

18

Azért a kettő nagyon nem ugyan az... :(

febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!