Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még soha nem voltam nőgyógyász...

Még soha nem voltam nőgyógyásznál, pedig 21 éves vagyok, ez valóban ilyen rossz?

Figyelt kérdés
:((
jan. 31. 00:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha szűz vagy akkor nem. Ha nem vagy az, akkor szimplán igénytelenség.
jan. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

Csak neked utana olvastam.

2 percen belul meg volt a valaszodra az eredmeny.


Mehnyakrak szuresre kell jarni evente amit szuz lanyoknal nem vegeznek el 1. Azert mert a szuzhartyatol nem lehet 2. A mehnyakrak egy szexualis uton terjedo nemibetegseg kovetkezmenye.


Egyebkent ha nem volt panaszod vagy nincs akkor felesleges elmenni igy.

jan. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Kettes félig hülyeséget írt, pontosítanék:

Nem létezik olyan vizsgálat amit a szűzhàrtyától ne lehetne elvégezni.

A méhnyakrákért felelős HPV vírust nem csak szexuális úton lehet elkapni, de az tény, hogy a rákért felelős fajtája főként szexuális úton terjed.

jan. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nem vagyok már szűz, viszont szerencsére mindent rendben érzek odalent.:) csak még soha nem voltam és már egy ideje gondolkodok, de már elkezdtem izgulni, hogy elítélne majd az orvos, hogy ilyen hosszú ideig nem mentem
jan. 31. 02:42
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem fog elítélni az orvos. De ha már élsz nemi életete, akkor mindenképp illik felkeresni egyet. Attól, hogy te mindent rendben érzel, még lehet bàrmi. 21 évesen egyébként nem valószínű, hogy gond lenne, de akkor is menj el előbb-utóbb.
jan. 31. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
60%
1 es, fejezd be. Mit kepzelsz? N3m igenytelenseg, ha nincs baja, minek ment volna oda 21 evesen?
jan. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%
Ne izgulj, nem kell menned. Ha pedig rosszul éreznéd magad, akkor pláne ne menj. A méhnyakrákszűrést is 25 éves kor fölött javasolják elkezdeni (Nemzeti Népegészségügyi Központ), de ha probléma mentes vagy, nem ragaszkodsz a fog.gátlóhoz, nem váltogatod a partnereidet, akkor nincs mitől félned.
jan. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
65%
Ellenőrzésre érdemes eljárni, ha panasz van, akkor főleg, de az ellenőrzés ilyen korban még fakultatív, csak olyan alattomosan vannak ma már ciszták, satöbbi tinikorban is, hogy inkább járjon el mindenki. De 40 felett már törvénysszerű, hogy járn i KELL.
jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

Kicsit furán hangzik ez a "Még sosem voltam..." mondat egy 21 évestől. 30, 40 felett jogos lenne a megfogalmazás, na de 21 évesen???

Miért is mennél, ha nincs problémád...?

jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

"Miért is mennél, ha nincs problémád...?"


PL. méhnyak szűrés miatt. Ha méhnyak rák van (ez huszonévesen is előfordulhat!) akkor, mire érez valamit, már régen késő.

jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!