Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől változhat meg a menszez...

Mitől változhat meg a menszez "szaga"?

Figyelt kérdés
Tudom, h. nem a legkellemes illatú a menszi,de azért van egy jellegzetes szaga, de mitől van az h. kifejezettem büdössé válik, ha megtörlöm pisi után,akkor is(szóval nem csak a betétben v. tamponban hanem egyébként is,pedig már az tolsó napokat rugom).Még nem éreztem ilyennek.
2010. okt. 21. 08:09
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi, menszesz.Ja és most kifejezetten sok volt az első napban(több mint szokott), remélem nem vamai elvetélés, bár gondolom annak a színe is más, vagy fájdalmasabb.
2010. okt. 21. 08:10
 2/5 A kérdező kommentje:

áá, nem tudok írni :-)

"valami...", a másik, h. most pont beteg vagyok, ez is közre játszhat?

2010. okt. 21. 08:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Terhes vagy???
2010. okt. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elvileg nem, de ha azért jött meg így ahogy azért azt jó lenne tudni,mert mi nem védekezünk, csak megszakításosan és amúgy nem tudom milyen az aki elvetél egy 1-2naposan vagy hetesen.Mert a kolléganőm mondta h. neki volt már és akkor több jött meg neki,de ő tudta h. terhes volt.De nem érzek viszketést vagy vmit, h. fertőzés miatt változott volna meg a szaga,de zavaró.
2010. okt. 21. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Jah így már értem :)


Tessék ezt találtam:


Fenyegető vetélés (abortus imminens): vetélésre utaló tünetek -vérzés, görcsös fájdalom - jelentkeznek, de a nyakcsatorna zárt, a méhűrből peterészek nem távoznak, magzatvíz nem folyik. Azonnal szigorú ágynyugalom és orvosi ellátás szükséges, ezzel általában jól kezelhető. Azonban akkor is azt jelenti, hogy a terhesség nem stabil, ezért a terhes nő fizikai aktivitását a 14. hétig korlátozni kell, akkor is, ha már elmúltak a fenyegető vetélés tünetei.


Kezdődő vetélés (abortus incipiens): tünetei megegyeznek a fenyegető vetélésével - vérzés, alhasi görcsök -, de a nyakcsatorna nyitottsága a vetélés megindulását valószínűsíti. Azonnal orvoshoz kell fordulni ill. kórházba kell menni. Az esetek többségében a megindult vetélés be szokott fejeződni.


Részleges vetélés: Az embrió és mellékrészeinek egy része már kiürült, másik része azonban a méhben maradt. Ettől a méh nem tud összehúzódni, súlyos vérzés léphet fel, és fertőzés is kialakulhat. Ha a terhes nő erős, darabos vérzést észlel, akkor azonnal a legközelebbi kórházba kell mennie mentővel. Itt a méhet kiürítik, és gyógyszerrel is elősegítik az összehúzódását.


Befejezett vetélés (abortus completus): a terhesség spontán befejeződése, melyben a magzat és mellékrészei a méhüregből maradéktalanul távoznak. Mivel ez ritkán fordul elő, és általában az orvosnak kell befejeznie műszeresen a vetélést, mindig orvoshoz kell forulni vetélés vagy annak gyanúja esetén.


Szokványos vetélés (abortus habitualis): ha két vagy több, egymás után következő terhesség vetéléssel végződik.


Elmaradt vetélés: a terhesség elhal, de az embrió és mellékrészei nem távoznak a méhből. Külső tünetei nincsenek. Az orvosi vizsgálat állapíthatja meg, hogy a méh jóval kisebb, mint amekkorának a terhesség ideje szerint lennie kellene, és a gyanú ultrahangvizsgálattal megerősíthető, nincsenek magzati szívhangok, nem fejlődik a magzat. Ha beigazolódik, altatásban elvégzik a méh kiürítését.


De ezek alapján nem hiszem, hogy meg lehet mondani, szerintem menj el nőgyógyászhoz ha nagyon izgulsz.

2010. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!