Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megtagadhatja az orvos hogy...

Megtagadhatja az orvos hogy felírjon nekem fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Üdv! 19 éves vagyok, másfél éve rendszeresen élek szexuális együttlétet. Ki szerettem volna próbálni a fogamzásgátló tabit, meg is volt minden labor hogy minden oké legyen, szedhetem e egyáltalán a tabit. De a nőgyógyász nem akarja felíratni, azt mondja szerinte ez nekem még korai és nem kéne. Tudom nagyon sok rossz mellékhatása van, amivel tisztában vagyok és ezzel együtt szeretném vállalni. Szóval mondta hogy korai lenne nekem, és inkább ilyen kúpokkal próbálkozzak hogy elkerüljem a teherbeesést. De kérdem én, hogy ha én szedhetek tablettát és az én kérésem lenne, akkor mondhat ilyen hohy nem írja fel? Már ott nem akartam erőszakoskodni, mert nem tudtam hogy most megteheti ezt vagy sem.
2023. nov. 22. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Menj másik orvoshoz inkább. A pharmatex mellett meg elég sok baba fogan.
2023. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen azt ajánlotta
2023. nov. 22. 15:04
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Gyanús, hogy szaporítani akarja a népet ez az orvos. A kúp kb semmire sem jó, önmagában kevés, kiegészítő védekezésként szokták ajánlani. Szerintem is menj másik dokihoz.
2023. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Menj másik orvoshoz, de egyébként, attól függetlenül, hogy szemétség volt tőle, hogy nem írja fel a kérésed ellenére, igaza van abban, hogy rengeteg olyan mellékhatása van, amiről most fiatalon azt hiszed, hogy nem akkora nagy baj, meg nem olyan vészes, aztán később meg nagyon bánni fogod, mert maradandó problémáid is lehetnek belőle, amiket már nem fogsz tudni visszacsinálni és nagyon sok kellemetlenséget okoznak. Nem lebeszélni akarlak róla, csak tényleg nagyon fontos, hogy alaposan mérlegelj!! Ilyen fiatalon még nem érzed a súlyát annak, hogy milyen fontos a testi-lelki egészséged megőrzése és simán feláldozod a tested azért, mert a barátod hiszikézik a gumi miatt. Pedig ha azt még kiegészítitek valamivel, az ugyanolyan védelmet nyújt, mint a tabletta (ami egyébként nem véd 100%-ban).
2023. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
100%
Menj másik orvoshoz. Nekem pont 19 évesen egy szó nélkül felírták.
2023. nov. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mérlegeltem eleget már az elejétől fogva tervben volt, anyukámnak lett is maradandó baja belőle. De így is szeretném kérni, akkor marad másik orvos… csak akkor a semmiért fizettem egy csomót mindegy. Köszönöm
2023. nov. 22. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Másik orvos, mert ez egy idióta.
2023. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!