Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhességi teszt negatív,...

Terhességi teszt negatív, lehetek mégis terhes?

Figyelt kérdés
Ha az lennék 6hetes. Semmi tünetem nincs. Csak késik 8napja.Barnafolyásom van. Meg van fertőzésem is, reggel megyek orvoshoz. Lehetek terhes?Vagy esetleg mitől késhet még? Fertőzéstől esetleg?Vagy nem ált volna be a szervezetem?15/L
2010. okt. 19. 15:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
15:47 butaságot írtál, ugye tudod. A terhesség ideje, és a magzat kora ugyanaz. Azért, mert az utolsó menzesztől számolják, nem az a kezdő dátum, ehhez adnak 14 napot. Elvileg akkor termékenyíthető meg a női ivarsejt, max. 5 nap eltéréssel. Ez a megszokott naptárszámítási módszer, és a szabályos, 28 napos ciklusra vonatkozik. Attól számít a terhesség, amikor a magzat megfogant, nem az azt megelőző menstruációtól.
2010. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Már bocs, de attól, hogy valaki terhes, még megjöhet neki. Nem egy ismerősnek félideig megjött. Édekes, hogy azok ugatnak le másokat, akik maguk is baromságot írnak.


Mellesleg 40 napos ciklusnál nem is biztos, hogy van peteérés (ilyen hosszú ciklusnál általában nincs peteérés, a nyálkahártya csak elöregszik és leválik), hogy lehetne olyat állítani, hogy 20-23. napon van? Megnéztétek? Láttátok? Vagy csak találgattok? Vagy csak fölöslegesen jártatjátok a szátokat?


Kérdező! Ha a teszt negatív, nem lehetsz terhes. (Feltéve, hogy jó volt a teszt és te magad is jól használtad.) Az orvosnak mondd meg a 40 napos ciklust is. Ha idősebb lennél, biztosan kezelnék, mivel fiatal vagy, nem biztos, hogy szükséges, minden esetre kérdezd meg.

2010. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem, nem írtam butaságot. De ha nekem nem hiszel, kérdezd meg a nőgyógyászodat, nekem fog igazat adni.


Mivel a legtöbb nő nem tudja, mikor fogant, a terhességet hivatalosan az utolsó menstruáció első napjától számítjuk. Azaz átlagos ciklushossz esetén a kimaradó vérzés idején a terhesség már 4 hetes, miközben a baba még csak két hete fogant.


Voltál te már terhes egyáltalán?? Ha igen, akkor kotord elő az orvosi leleteidet, és nézd meg hogy mit írt rá az orvos. Pl grav S 6 azt jelenti, hogy 6. terhességi hét. Ekkor a magzat 4 hete fogant, kb 3 hete ágyazódott ben, a vérzés 2 hete maradt ki, a terhesség hivatalos kora meg 6 hét.

2010. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 15:47 hez!Nem csak fiatal és tudatlan de még szemtelen is.Mi nagyon is értjük azt amit le írtál kis lány.A baj csak az hogy fogalmad sincs mi fáról terem a szexualitás a védekezés és a gyerek fogantatása.6hetes terhesség már üvöltene a teszten mint ahogy azt már leírták.Ha pedig 40 napos a ciklusod,akkor most kéne megjönnie,ami valószínűleg mivel barnás folyásod van,tehát enyhén véres gyulladásos folyásod valószínűleg nem fog!Ha már segítséget tanácsot kértél Ahelyett hogy vissza írogatnál szemtelenül,inkább nézz utána a dolgoknak ha már szexelsz és fogadd meg a tapasztaltabbak tanácsát mert valószínűleg nem hülyeségből írták le amit leírtak neked!És menj el minél hamarabb nőgyógyászhoz!Ha nem akarsz esetleges szövődményeket pl meddőség vagy egyéb hegesedések amik majd később gátolják vagy nehezítik a gyerek vállalásod és a magzatod életét ha lesz!
2010. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mekkora butaságokat tudnak írni itt az emberek! Megsúgom akkor, hogy nőgyógyász vagyok, és én is írtam választ, ami aztán jól le lett szólva... hmmmm visszaadjam a diplomámat????? :) Kedves kicsi lány, nem csak szexuális felvilágosítás, de nevelés is rád férne! Kérdezel valamit, aztán szemtelenül vagdalózva válaszolsz...
2010. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit kell itt az esetleges terhesség koráról vitatkozni.

De ha már így elkezdtétek, én is beszállok. A terhességet az utolsó menstruációtól számolják (nekem legalábbis a nőgyógyász ezt mondta). Mivel nem tudják, hogy pontosan mikor volt a megtermékenyítés.


Viszont az elméleti terhességi kornak nem sok köze van a terhességi teszt által kimutathatóhoz.

Hisz ha a várható menzesz előtt két héttel teherbe esik (mert ugye általában akkor van peteérés..és a luteális szakasz hossza viszonylag fix), akkor a teszt kb az elmaradt menstruációkor mutatja ki a terhességet. (Hisz idő kell ahhoz, míg a megtermékenyített petesejt a méhbe vándorol és beágyazódik, és csak utána kezd termelődni a HCG).

De az orvos a papírra elvileg már a menzesz elmaradásakor 4 hetes terhességet fog írni (hisz az utolsó menzesz kb. 4 hete volt). Nyilván ha így nézzük, akkor a kéthetes terhességet nem lehet kimutatni, hisz még csak akkor termékenyítődik meg a petesejt.


Kérdező: Csinálj még egy tesztet. Ha az is negatív, akkor a terhességtől nem kell tartanod vszínűleg.

A fertőzés miatt mindenképpen menj el orvoshoz.

És mondjuk nem lenne rossz, ha védekeznél. Nem tudom mennyire örültél volna, ha pozitív a teszt...gondolom 15 évesen nem nagy örömmel álltál volna édesanyád elé...

Gondolom 15 évesen meg sem tartanád..nem gondolod, hogy egy gyerek életét fontosabbnak kellene tartani a ti kényelmeteknél? Nem olyan baromi nehéz felhúzni az óvszert...legyen már egy kis felelősségérzeted, ha már szexelsz.

2010. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem kell itt leszolni, ha nem tetszik valami nem kell semmit sem irni. Amugy meg csak tudom, hogy mikor nem védekeztünk. Szeptember10.-e volt. És a mentsruációm utolsó napja szeptember 2.-a volt.
2010. okt. 19. 21:10
 18/20 anonim ***** válasza:
en 15 evesen azon vesztunk osze az unokatesommal kie legyen a szoke vagy a barna haju barbi baba
2010. okt. 20. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
hát. kb....de már nem az van mint régen....most már a 13 évesek is szexelnek...8-10 éve se volt még ez...ez csak most alakult ki
2010. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem a kérdéshez kapcsolódik.
2010. okt. 20. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!