Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyibe kerül 2010-ben az...

Mennyibe kerül 2010-ben az abortusz?

Figyelt kérdés

Kinek,milyen feltétel mellett végzik el ingyenesen(ha van ilyen)

Mi a menete? A nőgyógyász megállapítja a terhességet,és utána mi történik? A pénzt csekken kell befizetni ,vagy az orvosnak?


2010. okt. 12. 16:00
 1/6 Beatrix17 ***** válasza:
Inkább a megelőzésre kéne koncentrálni!!Nekem 8éve volt,20e ért!Akkori menete:nőgyógyász,család segítő és kórház!Én majdnem kicsúsztam az időből,hisz az első hónapban rendesen megjött!A szívem egy kicsit megszakadt,de akkoriban olyan életvitelem volt,hogy nem biztos,hogy egészséges lett volna a baba.
2010. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

30 ezer forint. Először orvos, ő ad róla papírt, hogy tényleg terhes vagy. Aztán védőnő vagy családsegítő vagy mit tudom én. De az orvos eligazít. Meg van türelmi idő is (egyszer elmondod, hogy abortuszt akarsz, és x nap múlva meg kell erősítened még egyszer a döntést).


Az védekezés olcsóbb és kíméletesebb megoldás lett volna, mind testi, mind lelki szempontból. Ha pedig gond volt a védekezéssel, még mindig ott lett volna a 72 órás tabi.


Tudom, hogy most már mindegy, és gondolom nem vágsz a szentbeszédre, csak azért mondtam el, mert sajnos sokan még az első abortusz után sem térnek észhez, és ugyanúgy "elfelejtenek" védekezni.


Hány éves vagy? Hogy történt a dolog?

2010. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem idén májusban volt, úgyhogy (sajnos) még elég frissek az emlékek. Miután megállapítják, bizo9nyítják a terhességet, te közlöd, hogy nem kívánod megtartani. Ezután az orvos elküld beutalóval laborba, ahol vért vesznek és vizeletet kell leadnod, majd el kell menni egy EKG-vizsgálatra is, mert az abortusz egy altatásos kisműtét és ellenőrizni kell, hogy rendben van-e a szíved. Illetve elküldenek még egy hüvelyi ultrahangra is. Ezeket jobb, ha egy napon intézed, mert kevés az idő. Ezeknek a vizsgálatoknak pár nap alatt vagy akár még másnap is meg lehet az eredménye (a dokid valószínűleg sürgősséggel fogja őket kérni). A doki meg fogja mondani, melyik nap menj vissza hozzá és akkor eligazít, melyik családsegítőbe kell menned. Az abortuszról hivatalos jegyzőkönyv készül, amit természetesen szigorúan bizalmasan kezelnek. A családsegítős védőnőhöz vidd a személyidet, taj-kártyádat, összes eddigi orvosi leleteidet. A védőnő tájékoztatni fog a műtét menetéről, elkészíti a jegyzőkönyvet, neked papírokat kell aláírogatnod. Beszélgetni is fog veled az okokról, miért nem tartod meg a babát, de nem fog terrorizálni meg gyötörni, hogy igenis tartsd meg. Meg fogja kérdezni, milyen védekezés mellett jött létre a terhesség (már ha egyáltalán védekeztél), mi a foglalkozásod, okokat kell megnevezned, miért nem vállalod a gyereket.. ilyesmi, kb 20 perc. Mindenképpen ajánlani fogja, hogy ezentúl megbízhatóan védekezz, lehetőleg szedj fogamzásgátlót, mert az a legtutibb. A végén kapsz tőle egy csekket (nekem 27 vagy 28 ezer valamennyi volt) amit mielőbb be kell postán fizetni. Fontos, hogy a jegyzőkönyv 1 hétig érvényes, tehát addig túl kell esned a dolgon. Ha addig nem történik meg, akkor új jegyzőkönyvet kell íratni, mert komolyan ellenőrzik a kórházban. Ezek után az összes terhességi, labor, UH lelettel meg a jegyzőkönyveddel felkeresed a kórházat, ahova küldenek. Ott megkeresed a nőgyógyászatot, elmondod mi járatban vagy. Lehet, hogy végeznek még egy UH-t, hogy élő-e a terhesség, majd megadják az időpontot, mikorra kell bemenned a műtétre. Ez általában pár nap múlva vagy akár már másnap esedékes. Ha még nem szültél, akkor estére hívnak be, mert fel fognak rakni neked egy méhszájtágítót, aminek jópár órán át fent kell lennie. ez egy olyan eszköz, ami lassan, kíméletesen tágítja a méhszájat. Ez elég fájdalmas, főleg a felhelyezése, de ki lehet bírni. Utána menstruációszerű görcsöket fogsz érezni, változó kinél milyen erős, én nagyon szenvedtem. Fájdalomcsillapítót nem adhatnak, mert leállíthatja a tágulást és épp az a lényeg. Másnap reggel vagy délelőtt (attól függ, mikor kerülsz sorra) jön egy beteghordó és levisznek a műtőbe. A műtőben jelen van egy altatóorvos is. Ő fog elaltatni. Velem igazán nagyon rendesek voltak. Egy szempillantás alatt el fogsz aludni és mire felébredsz már vége van. Én a műtőben ébredtem fel, de nem voltam teljesen magamnál még. Utána visszavisznek a szobádba és pár óra múlva, ha minden rendben, hazamehetsz kísérővel. Az első rendes menstruációd a műtét után 4-6 héttel jön meg. 6 hétig tilos a szex (még gumival is!!!) a kádfürdő, tamponhasználat, uszodázás. De nagyon remélem, hogy a kérdésed vagy csak elméleti vagy csak gyanítod a terhességet de nem vagy az, mert lelkileg nagyon fájdalmas ez az egész:(( engem is megviselt, pedig én magam se akartam ezt a gyereket. Azt mondta a védőnő, hogyha egy kicsit is úgy érzed, hogy szívesen vállalnád, nem szabad külső tényezők hatására elvetetni, mert életed végéig bánkódni fogsz.
2010. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

16:13 asnak

Szoval neked az elso orvosi latogatas es a terhessegmegszakitas kozott hany nap telt el pontosan??? Nagyon fontos lenne, mert jelenleg kulfoldon vagyok es terhes vagyok, de csak ket het mulva tudok hazamenni jelenleg az 5 hetben vagyok.

2010. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb 1 hónap, de csak mert nagyon sokat dilemmáztam, mi legyen... Felmerült, hogy megtartjuk, de aztán újra meg újra meggondoltuk magunkat. A végleges döntés akkora született meg. Egyébként ha kerek-perec elhatározod a poz. tesztnél, hogy nem lesz baba, akkor az egész lezajlására úgy 2 hetet számolj. 4 hetes voltam, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Azt szeretném neked mondani és megszívlelendő, hogy nagyon alaposan gondold át az egészet, mert visszacsinálni nem fogod tudni. Ne dönts hirtelen felindulásból, mert lehet, hogy keservesen megbánod az egészet és ha túl vagy a műtéten nincs visszaút.:( Ezeket kell elsősorban mérlegelned. Kitartást és fel a fejjel.
2010. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szoval 2 het alatt vege. Ahogy megtudtam hogy mi a helyzet ugy dontottem, hogy nem, hiszen fiatal vagyunk ahhoz hogy gyereket vallaljunk, mindketten foiskolara jarunk, egyenlore a hatteret kell megteremteni egy gyereknek. lehet hogy sokan belevagnak minden nelkul, de en nem mernek. szoval ezen szamomra nincs mit gondolkodni. nagyon, nagyon faj a szivem, de ugy erzem ez a helyes dontes:S:S nincs ertelme ugy gyereket szulni, hogy nem birunk a gyereknek maximalisat nyujtani. ezen tudom hogy lehetne vitatkozni, de mi igy erezzuk.

koszonom a valaszt:)

2010. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!