Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj ha nem orvos irta fel a...

Baj ha nem orvos irta fel a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Nekem nem orvos írta fel a fogamzásgátlót hanem magamtól kezdtem szedni és félek h bajom lesz tőle! Szerintetek abba hagyam? 4-5 hónapja szedem és gondoltam jobb ha minél hamarabb abba hagyom!
2010. okt. 11. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen! BAJ! Hány éves vagy?
2010. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, hogy ilyen eszedbe jutott?
2010. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj h nem egészen magamtól kezdtem szedni hanem a családban majdnem mindenki ezt szedi és igaz h nincs tölle semmi bajom csak félek h a későbbiekben lesz vmi?
2010. okt. 11. 11:35
 4/12 A kérdező kommentje:
22
2010. okt. 11. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor mégis ki írta fel? Honnan szedted? Elég nagy felelőtlenség volt. Ha továbbra is szeretnél fogamzásgátlót szedni, akkor menj el egy nőgyógyászhoz és vizsgáltasd ki magad. (rákszűrés, vérvétel, ha előfordult a családban trombózis, akkor trombózis hajlamot is). Van vmi mellékhatásod tőle?
2010. okt. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem volt a családban trombozis és tünetek sincsenek csak sokan mondják h ne szedjem de aki mondta azt mondta h semmi bajom nem lehet tölle! Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 11. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát legalább egy vérvételt nem ártana csináltatnod, hogy megfelelően működik-e a májad. De igazából ennél többet az orvosok sem csinálnak. Ha nincs tőle mellékhatásod, akkor kb. ugyanannyira ártalmas, mint az összes többi nőnek, akinek orvos írta fel.

De azért elég nagy felelőtlenség volt így beszedned vmit...nem is értem 22 évesen hogy lehet ennyi eszed:( Voltál már egyáltalán nőgyógyásznál? Ha szexuális életet élsz, nem kellene mondjuk rákszűrésre menned? Ha meg már voltál orvosnál, miért nem vele írattad fel?

2010. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Voltam már nőgyógyásznál és rákszűrést is csinált és ott nem volt semmi gond! Azt mondák h próbáljam ki és ha nincs mellékhatás akkor jó! Csak most mondták nekem h amit én szedek az nem nekem való mert állítólag az a legmagasabb hormontartalmú úgy hogy inkább abba hagyom de attól nem lesz semmi bajom ha most nem fogom szedni?
2010. okt. 11. 12:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt a levelet, amit elkezdtél, még szedd végig. Ha másik fajtát akarsz, akkor menj el orvoshoz. Nem lesz bajod, ha abbahagyod. Max jó ideig nem jön meg...
2010. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, figyelj! Már 22 éves, tehát felnőtt nő vagy, tessék ennek megfelelően gondolkozni és viselkedni! Elkezdeni szedni nem volt okos dolog, de legalább most gondolkozz éretten. A fogamzásgátlókmind beavatkoznak a szervezet hormonháztartásába, nem szabad ezzel csak úgy játszani, most szedem, most mégsem szedem... ehhez orvos kell, hogy valóban ne legyél majd hormonzavaros.

Szépen ballagj el a nőgyógyászhoz és mondd el neki, hogy mi történt, ki mit mondott, honnan van a tabletta, mióta szeded és kéred a szakvéleményét, mert most döbbentél rá, hogy ez nem biztos, hogy bölcs döntés volt. Ne félj, nem fogja leharapni a fejed, legfeljebb meghallgatod, hogy milyen felelőtlen voltál, dehát ezt már magad is tudod, szóval, nyugi :=). Az orvos meg fog vizsgálni (ugyanolyan vizsgálat, mint máskor), kér egy laborvizsgálatot és annak alapján vagy helybenhagyja ezt a tablettát, vagy javasol helyette egy másikat.

Vigyázz az egészségedre és kérlek, még a gyógyszerszedés abbahagyása előtt keress fel egy nőgyógyászt!

2010. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!