Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A házi orvos is felírhat...

A házi orvos is felírhat fogamzásgátlót? Tudom, hogy csak akkor, ha előtte a gyógyszert a nődoki felírta régebben. A házi orvos kér róla papírt, h valóban azt a gyógyszert szedem e, vagy utána tud járni valahogy?

Figyelt kérdés
Jó volna tudnom, kell e hozzá valami, hogy felírja, mert nem tudok mindig időpontokra várni, a dokihoz meg apu is el tudna menni helyettem, mert csak felíratni kéne.
2009. júl. 5. 16:17
 1/9 A kérdező kommentje:

még hozzátenném, h nem a kórházba jártam, hanem nővédelmibe, de a dokim nyugdijba ment, azóta más van helyette, de annak a nevét nem tudom, az eddigi papírjaimat és dobozokat kidobtam, a rákszüréses papirra meg nincs ráirva a bogyóm neve, és abba sem mindig becsételnek akárhányszor megyek dokihoz.

Ja de maugy elköltöztek innen, és nem írták hová, lehet nem is rendel egyenlőre a városban sehol, a kórházban meg nincs saját orvosom, ott benn se vagyok a rendszerbe, 6 éve voltam ott.

2009. júl. 5. 16:22
 2/9 anonim ***** válasza:
nálunk csak simán felirja a háziorvos, semmi papír nem kell róla.
2009. júl. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor megyek nőgyógyászhoz, ha valami bajom van, vagy rákszűrés esedékes. Egyébként a gyógyszert a háziorvossal íratom fel. Eddig kettő írt már, az ég világon semmit sem kér, csak a gyógyszer nevét kell megmondani, amit felírjon.

Vannak, akik azt mondják, hogy a házi orvos is csak akkor írja fel, ha van rákszűrés eredményed egy éven belül. Aha. Azt se kéri. Meg ha kérné is, mit adnék neki? Én minden évben megcsináltatom, de soha nem kaptam még egy fecnit se róla, semmit.


Szóval nem kér semmit, csak bemégy és közlöd, hogy három havi XYt legyen szíves felírni. Ennyi. Azt hiszem csak a Diane35öt nem tudja felírni, ahhoz vagy nőgyógyász vagy bőrgyógyász kell.

2009. júl. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
16.32 már mint kettő orvos írt már fel többször is, és mindkettő ugyanúgy nem kért semmit
2009. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, nekem yasminelle kell....csak azért fura ez az eljárás, mert így kaármilyen bogyót kérhet magának egy nő, azaz lehet leőtte mást szedett, és ha mást akar kérni, akkor a odki nem tudja leellenőrizni, pedig gyógyszerváltáshoz nem árt egy nőgyógyászati diagnózis. Ebből is látszik h kissé felelőtlen a magyar orvostudomány, ti nem így látjátok?
2009. júl. 5. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Úgy tudom attól függ, van-e nőgyógyász szakvizsgája a háziorvosnak. Olyan gyógyszert írhat ki szakorvos helyett, amiből maga is szakvizsgázott. Tehát ha pl. nőgyógyász szakvizsgája van kiírhatja a fogamzásgátlót, ha bőrgyógyász szakvizsgája, akkor a bőrgyógyászat által írt szerekről is írhat receptet.
2009. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ha van fogamzásgátlókról szakvizsgája, akkor bármilyen fogi tabit felírhat? Ami tényleg fogamzásgátlásra jó, esetleg ciklusbeállításra, hormonzavar helyreállítására stb. az enyémben van ösztrogén úgy tufom, vagy fitoösztrogén, ettől hízni lehet, de vékony vagyok, és mindneki szervezete másként reagál rá.
2009. júl. 5. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én házirvosom nem kért papírt, elhitte hogy mit használok.
2009. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kért apám, felírta, csak megkérdezte ezt szedtem e rég.
2009. júl. 7. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!