Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utal, ha magas a Prolacti...

Mire utal, ha magas a Prolactin értéke a labor eredményben?

Figyelt kérdés

Vérvételen voltam és ez az értékem elég magas

70,8- 567,0-ig jó nekem 706,3


Utána olvastam a neten, jóindulatú daganatot is írnak, stresszt is, terhességet követően,PCOS-t is olvastam... nem tudom melyik lehet


(Ami biztos hogy nőgyógyászaton már jártam, policisztás ovárium szindróma fenn áll, ez is okozhatja gondolom, illetve a labor eredmények pajzsmirigy betegség szerepel, amiről eddig nem tudtam, de valószínűleg az (is) benne van.


Nem voltam még terhes 27/N vagyok. Természetesen kértem már időponton az orvoshoz, aki küldött a laborra, de csak 1 hónap múlva kaptam (magán úton)


2023. ápr. 28. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezen felül számít a terheléses prolaktin is, azt is kellene nézetni. A prolaktin és a tsh összefügg, szóval emiatt lehetnek gondok és a teherbeesés is nehéz így, vagy lehetetlen, nagy a vetélés kockázata is. Pár hég alatt kikezelhető.
2023. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Terheléses prolaktin?

Azt nem látom az eredmények között.

Nem tervezek még az elkövetkezendő 2 évben gyereket, csak jó lenne ha helyre jönne.

Elég sokat stresszelek mind a tanulmányaim, mind az életben gondolom emiatt is lehet magas.

2023. ápr. 29. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Stressztől is felmehet, a TSH-t is magával ránthatja. Agyalapi mirigy működési problémája, vagy pajzsmirigy probléma miatt is lehet. Endokrinológus tud segíteni ezen. A terheléses prolaktin is vérvétel, tudnád, ha azt csináltak volna, levesznek 0 percest, meg utána be kell venni egy stimuláló tablettát és utána azt hiszem 60 perces mintából megvan a terheléses érték.
2023. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Agyalapi mirigy működési problémát hol lehet kideríteni?

(Anyukámnak van agykéreg sorvadása sajnos, nem tudom örökletes lehet-e)

mert eléggé megijedtem hogy lehet daganat is.

PCOS biztos fennáll, valószínűleg pajzsmirigy is.

Megyek endokrinológushoz, de csak egy hónap múlva.

2023. ápr. 29. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki lehet deríteni, de majd ha úgyis mész dokihoz, akkor majd megmondja mik az opciók.
2023. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké, de addig is érdekelne hogy azt milyen vizsgálattal állapítják meg
2023. ápr. 29. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyelőre senki sem mondta ki, hogy agyadban van probléma, még ha jól értem igazán nem is volt ez kivizsgálva, akkor kár ezt találgatni.
2023. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem volt, mert nem tudom mi a teendő.

Endokrinológusnál jártam , illetve nőgyógyásznál.

A PCOS az biztos, illetve fél éve voltam endokrinológusnál akkor ez az értékem még rendben volt.

2023. ápr. 29. 15:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!