Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum a megoldás a...

Antibiotikum a megoldás a problémára?

Figyelt kérdés

Sok sikertelen huvelygyulladas kezelés után ha azt kérem az orvost hogy írjon valamilyen erős antibiotikumot miért nem szeretné?

Kértem az orvosom hogy írja fel mert nem segít semmi . Sokáig kezeltem mindenféle kúpokal de csak addig segített.. utána mindig vissza tert. Kértem az orvosom hogy írjon fel antibiotikumot azt mondta csak rosszabb lesz, nem értem az úgy tudom ki irtja a bacikat .



2023. ápr. 8. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Az antibiotikum kiírtja a bacikat, de laikusként azt mondanám, a jó bacikat is, ezért lenne rosszabb tőle a helyzet
2023. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Az antibiotikum csak a bakteriális gyulladások ellen lehet jó, de nem mindegyik mindegyikre, tenyésztés rezisztenciavizsgálat kellene előtte. Antibiotikumokat nem szerencsés csak úgy hasraütésszerűen felírni.
2023. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Én meg azt nem értem, hogy mi jogon utasítod Te az orvost, hogy írjon fel neked antibiotikumot? Milyen jogon? Az antibiotikum mindent is kiöl a hüvelyből, aminek eredményeként jön létre a hülvelygyulladás, amire szintén antibiotikumot kérsz, amitől újra kiújul... Hülyeséget kértél.

Tenyésztést kell kérni és egyúttal urológushoz menni.

A partnert is kezelni kell.

2023. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

2-es van olyan antibiotikum, ami gombára is jó, pl Klion d100 hüvelytabletta. A hüvelygyulladásra nagyon sokszor írják ezt fel, tenyésztés nélkül is. Nekem is 2 orvos is írta már fel tenyésztés nélkül. Én is nagyon sokat olvastam a témáról a neten, sok helyen írják orvosok, hogy csak az antibiotikum irtja ki megfelelően a problémát okozó bacikat. És igaz ezzel mindent kiirt, ezért ajánlott utána flórahelyreállító.

De sokszor van az, hogy azért kell antibio mert egy a hüvelyben természetes módon is levő baktérium túlszaporodik a többihez képest. Ez ha normál számban van jelen, akkor egészséges, de azzal hogy több lett belőle mint a többiből, megváltoztatta az egyensúlyt. Ezt viszont csak irtással lehet helyrehozni. Olyan nincs hogy csak az irtódik. Így hiába lenne az "jó" baktérium. Probiotikus készítményekkel ezért nem áll helyre feltétlen a rendszer. Mert lehet azt a baktérimufajtát is csak pont eteti vele.

2023. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

De egyébként kezdésnek sztem érdemes ph helyreállítással próbálkozni, és csak ha nem válik be, akkor antibiotikum. Vagy az orvos mit mond, akkor mit használj, mi hoz szerinte helyre?

(Előző voltam.)

2023. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Írt fel gynophilus huvelyflora helyreallitot. 14 napig hasznaltam minden este lefekvés előtt. nem használt.
2023. ápr. 8. 14:01
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
4-nek: azért egy régóta fennálló, nem megoldódó probléma esetén szerintem már indokolt lenne célzott kezelés, nem csak "próbálgatni", hogy mi az, ami esetleg használ...
2023. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

7 igazad van, de sajnos a legtöbb orvos nem tenyésztget...

Klion d100 meg beválhat, mert az széles sprektrumú.

A gynophilus sajnos nekem se használt...

2023. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
3-as elég nevetséges, hogy így számonkéred a kérdezőt, hogy "mi jogon utasítja az orvost". De a következő mondatodba te is pont arra buzdítod, hogy utasítsa az orvost arra hogy csináljon tenyésztést. Egy csomó orvos erre úgy reagál: ez itt nem étterem, ahol rendelni lehet ki mit szeretne, hanem ő az orvos, ő majd tudja mit kell. A legtöbb doki csak úgy felírja az antibiotikumot, és egyáltalán nem csináltat tenyésztést. Am kérdező, volt valaha tenyésztés csinálva nálad? Nagyon sokszor egyébként nem is hoz ki semmit a tenyésztés, mégis tünetektől szenved az illető.
2023. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Tenyésztés után am antibiotikumot szoktak felírni szinte mindig.
2023. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!