Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mióma gyógyítható vagy a...

A mióma gyógyítható vagy a legrosszabbra lehet csak számítani? Hogy nyugodjak meg? Csak sírok.

Figyelt kérdés

Ma voltam éves vizsgálaton. Kiderült, hogy miómám van. Az orvos semmi konkrétat nem mondott róla. Kérdeztem, hogy baj lehet belőle? Azt mondta szerinte nem.

Illetve, hogy menjek vissza fél év múlva.

Igaz fájdogált a hasam egy ideje, számítottam rá,hogy gond lesz.

Ráadásul egy kis folyásom is volt. Gondolom a rákszűrés eredménye is rossz lesz...

Délután óta sírok.


Erre nincs valami gyógymód? Csak várjak fél évet ilyen idegben?

Menjek el másik orvoshoz, aki jobban segìt?


Kérlek írjatok tapasztalatokat.



2023. febr. 23. 17:25
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam. Párom is mondta, hogy lehet érdemes lenne elmenni máshoz is.
2023. febr. 26. 19:39
 22/28 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy meg sok nő nem is tud róla hogy miómája van/volt, mert sokan ritkán, vagy sose járnak el nőgyógyászhoz szűrésre. Én is ismerek olyanokat. Már idősebbek és élnek virulnak.
jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

#22: Szerintem az ne vigasztaljon senkit, hogy más 20 évig nem megy nőgyógyászhoz, és nem tudja van-e valami baja. Engem pl nem nyugtat meg ez a tudat.

Azért az is elég nagy felelőtlenség...

Én inkább eljárok kontrollra...

jan. 3. 13:06
 24/28 anonim ***** válasza:

Hogy vagy, lett valami fejlemény?

Nálam 2023 nyarán találtak miómát, a héten műtöttek vele, nekem nagyon nagy volt, 10 centis, fel kellett vágni a hasamat. Remélem, veled minden oké 😊

ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

#24: Ó de kedves vagy! :)

Hogy viselted a műtétet? Mesélj ha gondolod, kíváncsi vagyok!


Nálam nem rosszabb a helyzet hála az égnek tavaly óta. 2023 őszén is voltam kontrollon, illetve legutóbb pont múlt héten csütörtökön. 20 mm jelenleg a mióma.

Az őszi kontroll előtt sajnos facebook csoportban olvastam rengeteg rémtörténetet. Azóta leszoktam erről. :D Megfogadtam, csak az orvosomra hallgatok. Ő biztosan jelzi, ha van valami teendő.

Még pont ma izgultam a rákszűrés eredménye miatt, de szerencsére azzal sem volt gond.

Néha fájdogál a hasam, más panaszom nincs. Sokáig nagyon gyakori erős hányingerem volt. Nem tudom az mitől lehetett.

Az orvos nem akar hozzányúlni a miómához egyelőre.

ápr. 25. 16:25
 26/28 anonim ***** válasza:

Rosszul viselem, de túlélhető. Leginkább a fájdalom mellett az zavar, hogy lassú és tehetetlen vagyok. Németországban műtöttek, a 3.napon már ki is engedtek, az eredményeim jók, a sebem jól gyógyul (bár én iszonyú rondanak látom, és sírva fakadok, ha csak meglátom). A műtét utáni első nap volt szörnyű, alig tudtam felkelni, csak kínlódtam egész nap. A következő nap már sokkal jobb volt.

Természetesen én is rengeteg horrorsztorit olvastam, fel voltam készülve gyakorlatilag mindenre, de szerintem ilyen csoportokban egyszerűen azok a legaktívabbak, akiknek nehezsegeik vannak - mint ahogy itt is olyanok kérdeznék. Akiknek minden oké, azok nem feltétlen osszák meg a történeteiket. Tavaly augusztus óta gyógyszert szedtem, most már végre elhagyatott, ennek nagyon örülök. Remélem, a testem hamar visszatért a rendes kerékvágásba.

Mi a dokid javaslata egyébként? Várni?

ápr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Akkor gyógyulgatsz lassan az a lényeg. :) Jobbulást kívánok Neked!

Remélem hamar felépülsz és elfelejtheted ezt a betegséget.

Hasi vágással műtöttek vagy laparoszkópia volt?


Igen az én esetemben várunk. Panaszt nem okoz, úgyhogy műtétet nem javasol egyelőre. Mást meg nem tudunk tenni. Eltűnni nem fog gyógyszertől sem ahogy olvastam.


Nem is gondolnám milyen sok nőt érint ez. Én előtte sosem hallottam róla.

ápr. 28. 21:55
 28/28 anonim ***** válasza:
24es! És neked hol volt az a 10 centis mioma? A méh belső, vagy külső részén? Előtte voltak tüneteid?
máj. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!