Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mióma gyógyítható vagy a...

A mióma gyógyítható vagy a legrosszabbra lehet csak számítani? Hogy nyugodjak meg? Csak sírok.

Figyelt kérdés

Ma voltam éves vizsgálaton. Kiderült, hogy miómám van. Az orvos semmi konkrétat nem mondott róla. Kérdeztem, hogy baj lehet belőle? Azt mondta szerinte nem.

Illetve, hogy menjek vissza fél év múlva.

Igaz fájdogált a hasam egy ideje, számítottam rá,hogy gond lesz.

Ráadásul egy kis folyásom is volt. Gondolom a rákszűrés eredménye is rossz lesz...

Délután óta sírok.


Erre nincs valami gyógymód? Csak várjak fél évet ilyen idegben?

Menjek el másik orvoshoz, aki jobban segìt?


Kérlek írjatok tapasztalatokat.



2023. febr. 23. 17:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk ahelyett, hogy csak bőgsz, miért nem olvasok utána?

A myoma teljesen jóindulatú, a nők baromi nagy részének van. Marhára nem mindegy, hogy hány éves vagy, mekkora a mióma, hol helyezkedik el, okoz-e panaszt stb.

A kezelésére meg van gyógyszer is, műtét is.

2023. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Manócska1 ***** válasza:
52%
igen,legtöbb esetben jóindulatú. általában a klimax után tehát idősebb nőknél viszont már egyre nő a kockázat hogy rosszindulatú. nekem is most veszik ki a méhemet,mert visszatérő cisztám és miómáim vannak,de gyógyszerrel is kezelhető. mekkora a tied? hány éves vagy?
2023. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

#2: 28 éves vagyok és 17 mm.

Rettegek, hogy gyerekem se lehet majd.

Az zavar a legjobban, hogy nem adott rá az orvos se gyógyszert, se semmit. Hiába kérdeztem. Akkor várjak a csodára?

Annyit mondott még, hogy 10 nőből 4-et érint.


Vagy biztos sejti, hogy a rákszűrés eredményem is rossz lesz, és majd egyben mondja el.

2023. febr. 23. 17:38
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Mert 17 mm az lószar, nem igényel semmilyen kezeléast. Elfér. Ettől még bőven lehetsz terhes. Nyilván azért nem javasolt kezelést az orvos, mert felesleges kezelni.
2023. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Manócska1 ***** válasza:
89%
2-es vagyok. nekem 20 mm-es volt a miómám mikor felfedezték,ha nem okoz panaszt 5 cm-isig nem nyúlnak hozzá viszont pár havonta járnom kellett ellenőriztetni. furcsállom hogy neked csak fél év múlva. dehogynem lehet gyereked.
2023. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Pont a netes böngészést szerettem volna elkerülni, ahol a rémtörténeteket lehet olvasni... Ahogy az első javasolta.

Olvasgattam most róla. Látom, ez eltűnni nem fog. Meddőséget okozhat... Ezen bőgök továbbra is.

Látom annyi a teendő, hogy hogy várni kell míg egyre nagyobb lesz aztán műtét.

2023. febr. 23. 20:27
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

Azt,hogy meddőséget okozhat, úgy kell érteni, hogy lehet ez az oka, ha nem esel teherbe. De ez jó hír, tehát ha kiderül a mióma, miközben vársz a babára, hiszen gyógyítható. Akkor meg leget nyugodni, hogy ezért nem jött a baba, nincs nagy baj, hisz rutinműtéttel eltávolítható, és megszüntetni a meddőséget. Remélem, így már jobban érthető.


Szerintem nem akart az orvos rosszat, csak túlparázod, kombinálsz. Semmit nem árt neked az a kis nyúlvány ott, egyelőre nem érdemes kezelni, mert többet ártanánk, mint használunk. Ha problémát okoz, akkor lehet és érdemes kezelni. Addig rendszeresen kontroll javasolt.

2023. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%
Közeli hozzátartozó csajszi 2 db öklömnyi miómával két szép fiút szült. Nem volt felhőtlen terhessége egyik se, de lásd, nem lehetetlen így sem.
2023. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Manócska1 ***** válasza:
70%
2es és 5ös vagyok: igen a neten sajna mindent írnak. nyugodj meg,a lényeg hogy ellenőrzik ha kell időbe be tudnakl avatkozni. de könnyen lehet leéled az életed úgy hogy nem is nő már tovább.nekem jobban a ciszta miatt lesz a műtét mert egy elpukkant,de a második már nem,fájdogál és amúgy sem lehet gyerekem. nyugi
2023. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat!

Rendesek vagytok. Nekünk a baba még néhány évig nem aktuális egyéb okok miatt. Csak utána nehogy kifussak az időből.

Még szerencse, hogy évente járok szűrésre. Tavaly januárban még semmi nem látszott ebből.


Azért készültem ki tegnap, mert több ismerősöm is daganatban halt meg. És olvastam a papíromon, hogy "jóindulatú daganat"...Mindig azt mondtam, hogy velem csak ilyen ne legyen, mert nem bírom végigcsinálni azokat amiket láttam náluk. Úgy látszik bevonzottam. Azt olvastam, ez nem halálos, de nekem még semmilyen egészségügyi gondom nem volt eddig. Kórházban sem jártam soha, és megrémiszt az egész.

A héten a harmadik ember halt meg a környezetemben. Már nem bírom lelkileg ezt, az a baj. :( Kivagyok már teljesen.


Nézegettem neten gyógyteákat illetve az aviva tornát. Ezek hatásosak valamennyire? Mit tudni róla? Az lenne a célom,hogy ne le nőjön tovább vagy ne kerüljön sor műtétre.


#9: Neked pedig sok sok erőt kívánok és remélem hamar és sikeresen túl leszel a műtéten. ❤

2023. febr. 24. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!