Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig kell gyógyszert szedni...

Meddig kell gyógyszert szedni annak, akinek PCOS betegsége van?

Figyelt kérdés
gondolok itt metforminra, vagy esetleg fogamzásgátlóra(tudom, hogy csak tüneti kezelés, meg ez nem nőgyógyászati probléma, dehát ha egyszer csak ezt írta fel az endokrinológus...)
2010. szept. 30. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

19 éves vagyok és születésemtől pcos. Nőgyógyász fogamzásgátlót akart csak felírni, de elküldött azért endokrinológushoz is, aki mondta hogy fogamzásgátlót ne szedjek, mert nem megoldás, sőt nem derül ki miatta, hogy hatna-e a metformin és a mozgás együtt. Metformint kapok és csak akkor lesz foggátló, ha 3 hónap múlva se jön meg. (1,5 éve nincs meg). A foggátlót természetesen addig kell szedni amíg nem akarsz gyereket, de akkor is, hogyha nincs éppen párod. (orvos szerint) A metformint még nem tudom, de úgy olvastam a pcos honlapon, hogy nagyon sokáig kell szedni, mivel a cukorbetegség nem múlik el, ha elhagyjuk és a teherbeeséshez feltétlenül fontos ez a gyógyszer. :)

2010. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!