Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bajt okozhat az, ha a PCOS-t...

Bajt okozhat az, ha a PCOS-t csak fogamzásgátlóval kezelik?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy policisztás petefészek szindrómám van, és az orvos cypromax-ot írt fel, én meg akkor még kérdezni sem nagyon tudtam, azt sem tudtam mi ez, meg amúgy sem volt olyan készséges, na mindegy, szóval utánaolvastam, és azt látom, hogy ez inkább csak a tüneteket szünteti meg, meg a hormonális problémát valamennyire, de az inzulinnal még gondok lehetnek. Nem kéne metformint is szednem? Nem túl nagy így a cukorbetegség kockázata? És mennyi az esély rá, hogy a cypromaxtól esetleg súlygyarapodás lép fel?
2010. szept. 30. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni, csak orvos tud. Menj vissza vagy keress egy másikat (több szem amúgy is többet lát) és kérdezz!

De abban igazad van, hogy tüneti kezelés. Gyerekvállalásnál lehetnek gondok.


[link]

2010. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is kellene menned endokrinológushoz, ugyanis a policisztás petefészket több dolog is okozhatja. Pl. pajzsmirigy alul működés, mellékvese túlműködés, hipofízis megbetegedés...

(Tehát a nemi hormonok mellett meg kellene nézni a mellékvesekéreg hormonokat és a pajzsmirigy hormont is).

Plusz emellé vércukormérés és inzulinrezisztencia vizsgálat. A PCO endokrinológiai betegség elsősorban, nem nőgyógyászati. Mindenképp szakorvoshoz menj!

De előfordulhat, hogy nem kell metformin, mert az csak akkor jó, ha inzulinrezisztenciád van. Én is PCO-s vagyok, de elvileg a cukrommal és az inzulinommal minden rendben.

Főleg akkor gyanakodhatsz egyébként ilyen problémára, ha a policisztás petefészkek és a szőrösödés mellett túlsúlyod is van.

Szóval keress egy szakorvost!

2010. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi, ezt a honlapot én is megtaláltam, onnan okosítottam ki magam annyira, hogy legalább a kérdésekig eljussak:) lehet, hogy tényleg kéne más szakvélemény is, de azért mégiscsak bosszantó, hogy semmilyen felvilágosítást nem kaptam ettől az orvostól. hát mindegy. azért még várok további válaszokat is:)
2010. szept. 30. 19:21
 4/9 A kérdező kommentje:
hát endokrinológustól kaptam ezt az információt is, ezek a vizsgálatok is megvoltak, és vannak ciszták, szőrösödés, meg túlsúly is
2010. szept. 30. 19:22
 5/9 A kérdező kommentje:
bár inzulinrezisztencia még nem volt. de endokrinológus írta fel a cypromax-ot, és nem küldött további vizsgálatokra
2010. szept. 30. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerős. Engem is összevissza passzolgatnak az orvosok. Már a harmadik endokrinológushoz megyek nemsoká...
2010. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen betegségem van. Én elsőnek endokrinológushoz fordultam, nagyon alaposan kivizsgált, kérdeztem, hogy kellene e mennem nődokihoz. Azt mondta, hogy teljesen felesleges, ez nem nőgyógyászati betegség. Egyedül uh-ra küldött el, de meglepő módon nem talált cisztákat. Ennek ellenére pcos-al kezel az endokrinológus. (mivel minden egyéb tünetem megvan: szőrösödés, hízás, inzulinrezisztencia, stb.)Merckformint szedek rá, és már 3 hónap alatt jobbak lettek az eredményeim, még 4 kg-ot is fogytam. :D

Egyébként a fog.gátló csak tüneti kezelésre jó, ahogy már írták előttem is. Én sajnos azt nem szedhetek, mert anno nem írták fel trombózis veszély miatt, bár nekem azt most nem is javasolta az orvos.

2010. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig annyiból nőgyógyászati betegség, hogy ha ciszta van a petefészekben, az veszélyes is lehet, meg ha gyereket akarsz, az bazi nehezen jön össze. Barátosnémat műtötték is, de az sem segített rajta.
2010. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ezt hidd el, nagyon jól tudjuk. De hiába kezelgeti a nőgyógyász a problémát, ha az okot nem tudja megszüntetni. Az okot pedig max endokrinológus tudja kezelni...
2010. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!