Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs problémák?! SOS

Menstruációs problémák?! SOS

Figyelt kérdés

Szóval..

16éves lány vagyok,10éves korom óta menstruálok,mindíg nagyon erős volt a vérzésem,én meg nem bírom a vért,betétet használok.Egyszerűen borzalmas érzés amikor folyik belőlem a vér..ááá.. ilyenkor nem tudom mit csináljak..és nagyon sokszor félek elmenni bárhova is amikor megvan mert félek,hogy az erős vérzés miatt átázok.Mit tegyek?


2010. szept. 29. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is erős a mencim. Én tampont használok a kritikus napokon, de betétet is teszek a bugyimra.
2010. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én nem szeretem a tampont..=/
2010. szept. 29. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretni kell, de tény, hogy sokkal egyszerűbb és kényelmesebb vele a menstruáció.
2010. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem éreztem magam biztonságban betéttel, amikor pl. kettőt léptem vagy ülésből felálltam és mintha bepisilnék, egyszerre elöntött egy nagyobb adag vér. Nem is mindig tudta a betét felszívni, éreztem, ahogy végigfolyik rajta, és elöl vagy hátul eláztatta a ruhámat. Amióta tampont használok, ez megszűnt. Ha mégis elázik a tampon, ott a biztonság kedvéért a betét, ami addig remekül véd (a tampontól nem tud ugyanúgy elönteni, mint nélküle), amíg nem jutok el a wc-re. Igaza van az egyik előző válaszolónak: a tampont nem kell szeretni, de tény, hogy ilyen erős vérzésnél vagy aktív életet élő nők számára aranyat ér. És ha betartasz néhány alapvető szabályt, sosem fogsz tőle megbetegedni.
2010. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen velem is ez van..lépek kettőt és érzem hogy folyik a vér,mintha bepisilnék..

és én undorodom is tőle..még a saját véremtől is..

lehet hogy tényleg jobb lenne a tampon,de azt ajánlják,hogy először a minit próbáljam,de nekem az nem lenne elég

2010. szept. 29. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, te most kifogásokat keresel vagy megoldást?

Megmondták mások is, hogy tamponnal kibírhatóbb az egész. De te se ezt nem szereted, se azt. Márpedig más módszer nem nagyon van, választanod kell. Senki nem kérdezi, szereted-e. Nőnek születtél, legalább 45-50 éves korodig minden hónapban mensturálni fogsz. Kivéve amít terhes leszel. Ez egy természetes és egészséges folyamat, semmi undorító nincs benne. Minél előbb elfogadod ezt, annál előbb oldódik meg a problémád. Ha mégis annak találod, nem tudod elfogadni a nőiségedet, ez személyiségzavarra utalhat, amit kezelni kell (pszichológus), mielőtt komolyabb bajod nem lesz belőle.

Példának okáért képtelen leszel tartós párkapcsolatra, mert ha azt sugárzod, hogy te unodorító vagy (ha ezt gondolod magadról, látszik rajtad!), a pasik is undorítónak fognak találni. Ebből aztán jön az önbizalomhiány meg a társai.


Azért minivel kell próbálkozni, mert azt a legkönnyebb feltenni. Felrakod, aláteszel egy betétet a biztonság kedvéért. Ha már rutinból használod, veszel nagyobbat, akkor már betét nélkül. Ennyi.

2010. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hülyíti a korosztálkyodat evvel a mini hülyeséggel, 14 éves korom óta normált használok, baromság ez a szex előtt csak minit lehet dolog. Felmegy egy ujjad? Hogy a viharba ne. Akkor felmegy a tampon is, ennyi.
2010. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!