Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak ebben az esetben?

Mit csináljak ebben az esetben?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és eddig 4x jött meg a menstruációm 3 év alatt és mégis van minden nap fehérfolyásom! El kéne mennem nőgyógyászhoz de az a baj, hogy nagyon szégyenlős vagyok. Már többször megpróbáltam magam rávenni, de egyszerűen nem merem. A fogamzásgátló beállítaná? Mi kell ahhoz, hogy felírják? Úgy hallottam, hogy vérvételre kell csak menni. Ez igaz? Segítsetek légyszí!
2010. szept. 4. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A minimális fehérfolyás ebben a korban úgy tudom normális, viszont a 3 év alatt szerintem már be kellett volna hogy álljon egy ennél rendszeresebb menstruáció.

A tanácsom elsősorban, hogy beszélj anyukáddal, vagy ha vele nem olyan a viszonyod bárki idősebb nőismerősöddel, akiben megbízol, velük személyesen könnyebb megbeszélni ilyen dolgokat, mint itt idegenekkel :) Aztán ha ők úgy gondolják, együtt elmentek egy nőgyógyászhoz.

2010. szept. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Szerintem nem állítaná be a fogamzásgátló...sőt talán csak rontana...De amúgy igen, kell hozzá vérvétel de oda a nőgyógyász küld el...

Az se vészes mikor felfekszel...meg valószínű meg se néz...minek? csak felír valami gyógynövényes dolgot, ilyenkor azt szokták:) hozzád se nyúl, amúgy meg nem gáz, ha még nem állt be...18 éves korod után kell igazán aggódni:)

Meg igazából örülj még nincs:D én ezt tenném, mert tudom milyen rossz...és fáj is:)

Hmm...remélem segítettem:)

2010. szept. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Muszáj legyőzni a szégyenlősséged és elmenni dokihoz! Ő nem azért van ott, hogy a puncidat nézegesse. Neked, fontosabb az, hogy ne lássa a doki a puncidat, amint a saját egészséged?
2010. szept. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Én javasolnám a nőgyógyász felkeresését, mert lehet, hogy a folyást vmi baktérium okozza. A gyógyszer felíratása: elbeszélgetés a nőgyógyásszal, vérvétel, ultrahang a terhesség kizárására. De csak azért ne szedj gógyszert, hogy beállítsd a menszeszed.
2010. szept. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia! 16 évesen már meg kell értened, hogy az orvos nem élvezetből vizsgálgat, hanem, hogy segítsen. Naponta 30-50 nőt vizsgál meg, gondolhatod, mennyire élvezi már az első év praxis végén :=): kb. a t_öke van tele a sok puncival.

A folyás - ha nem extrém mennyiségű, rossz szagú vagy színes - természetes, így tisztul a hüvely. Van akinek több, másoknak kevesebb, ez alkati adottság, nem működünk egyformán. Ha sok, használj tisztasági betétet, az megvédi a fehérneműdet és kényelmesebb, tisztább érzés. Adott cikluson belül is komoly eltérések lehetnek a folyás mennyiségében, állagában, ez a hormonális változásoktól van.


Mindenképpen menj el orvoshoz, de ne te diktáld, hogy mit kérsz (pl. fog.gátló), hanem mondd el a problémádat és bízd rá a vizsgálatot és a kezelés eldöntését. Azt a kb.3 percet a vizsgálóasztalon egészen biztosan te is ki fogod bírni. Ha megemlíted, hogy ez az első nőgyogy. vizsgálatod, még el is magyaráz mindent, hogy mit, mikor, miért fog csinálni. Nyugi, és tessék felnőni! :=)

2010. szept. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!