Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérvétel napján, a 21. napon...

Vérvétel napján, a 21. napon lehet nem is a luteális szakaszban voltam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A bőrgyógyászom különféle hormonális vérvizsgára küldött el (progreszteron, tesztoszteron valamit DHEA). Ugye a nagykönyv szerint a progreszteron a 21. napon kellene a legtöbb legyen, nekem ez az érték lett a legkisebb 0,67. Utólag gondolkodtam mi is lehet a gond, s arra jöttem rá, hogy ugye nekem eleve nem 28 napos a ciklusom hanem elég hosszú (32 sőt legutóbb 36 napos volt). Az én logikám szerint azért lett olyan pici a progreszteron mert én még nem voltam a lutealis fázisban, hanem épp ovuláltam. Az orvosnő nem említett ilyesmit csak egyből nagy szemekkel mondta hogy hát akkor én nem is ovulálok ezek szerint és megijesztett. Itt vannak az értékek a labor szerint : ovulacioban 0.175-13.2 nmol/L a normális és lutealis fázisban 13.1-46.3 nmol/L. Szerintetek ha nekem ilyen hosszú a ciklusom akkor hanyadik napon kellene ismetelnem a tesztet? Köszi!

2021. nov. 3. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Negyedeld el a ciklusod és a harmadik negyed kezdeténél. Tehát ez 36 napos ciklusnál 27 nap után, 32 napos ciklusnál pedig 24 nap után.


Bocsi, nem ide tartozik, de nagyon meggondolnám a dolgot, hogy akarok-e olyan orvossal együtt dolgozni, aki ilyen alapvető dolgot nem említett, hogy mikor kell menni, mert ez alap dolog hormonos teszteknél.

2021. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod! Én is egyetértek! Persze egyből írta volna a fogamzásgátlót.
2021. nov. 4. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!