Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves vagyok. Nem nőnek a...

14 éves vagyok. Nem nőnek a melleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már legalább egy éve, hogy 70/A-s mellem van. és ha tesi óra van, vagy ilyen, akkor melltartót veszek. A melltartótól lehet, hogy nem nő, vagy az nem befolyásolja?
2010. aug. 31. 15:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
valóban genetika,ha anyukádnak sincs nagy melle neked sem lesz.
2010. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
16:03 és mi lenne, ha nem neveznéd okoskodásnak azt, hogy valaki véleményt nyilvánít? a te eseted teljesen más. a te melleid a méretük miatt lógnak. de egy kismellű nő ne hordjon melltartót, mert az lesz, amit írtam.
2010. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
anyukámnak meg testvéreimnek is B-s melltartójuk van. és már ilyenkor a testvéreimnek is voltak B-s mellük. azóta nem nagyon nőtt. lehet hogy nekem ezután. amúgy szivacsosakat nem szoktam hordani, mert nem szeretem
2010. aug. 31. 16:12
 14/24 A kérdező kommentje:
vagy ha esetleg olyan topot vennék, ami hátul kapcsos. az jobb? :) mégis olyan mintha melltartó lenne, de csak ilyen top szerű
2010. aug. 31. 16:13
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"A mell szövetét a mellkasból induló, rugalmatlan és vékony rostokból álló tartószalagok szövik át. Mivel saját izomzata nincs, ínszalag sem tartja, a mellizomnak nevezett izomköteg csak támasztékul szolgál. Idővel a szalagok kitágulnak, és a mell megereszkedik. Ezért fontos a melltartó viselése.

Már akkor el kell kezdeni hordani, amikor serdülőkorban a tartószalagok még feszesek. Különösen fontos, hogy viselj melltartót, ha sportolsz, rázkódásnak teszed ki melleidet! (Sportoláshoz speciális sport-melltartó viselése javasolt, ami erősebben tart.)


Tévhit, hogy sportolással a mellek lógása "elmúlik", mivel a mellizmok az emlő MÖGÖTT helyezkednek el, hiába erősítjük, ezzel a lógós mellek sosem lesznek újra feszesek!


Nagyon fontos, hogy már kamaszkortól kezdve hordj melltartót, hogy a melleket tartó szalagok ne nyúljanak meg. Sokan azt hiszik (tévesen!), hogy a kamaszoknak felesleges a melltartó, pedig ez óriási tévedés, már ekkor is lógóssá válhatnak a mellek."


Én azt tanácsolnám, hogy válassz jó melltartót (nyugodtan kérd ki a fehérnemű-szaküzlet eladójának véleményét), és napközben/utcán hord azt, tesiórán pedig szigorúan sportmelltartót vegyél fel. A top általában nem sokat tart. Amúgy ne fél, még bőven nőni fognak a melleid :).

2010. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, még évekig nőhet. De ha felnőtt korodra is ekkora marad, akkor sincs semmi gond! Egy ki mellű lány is ugyanolyan értékes mint bárki más!!! Semmivel sem kevésbé jó! Különben is a szépség nem a mell méretén múlik!!!
2010. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
akkor bátran hordhatok melltartót. :) köszönöm. csak erre voltam kínácsi .:) köszi szépen mindenkinek :)
2010. aug. 31. 18:42
 18/24 anonim ***** válasza:
Köszi 16:19-es, én is ezt a verziót ismerem, ezért tájékozatlannak bélyegeztek :)
2010. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

13 éves vagyok és 80/A-s melltartót hordok:P

szal nemtom h mennyit fog még nőni:P

2010. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
:D
2010. aug. 31. 19:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!