Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gombás hüvelyi ferzőtésből ki...

Gombás hüvelyi ferzőtésből ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

3.orvoshoz fogok menni, hátha kapok valami más gyógszert mert már elkeseredek szinte. Emiatt szorongok napi szinten, félek hogy büdös vagyok ha már egy kicsit is befolyik, a folyás valami idegesítő mert már szinte állandóan érzem, a hüvelyem meg olyan mintha hámlana fehér pikkelyszerűen és viszket. Évekig halogattam sajnos az orvost pedig hamarabb kijöttem volna belőle talán ha nem húzom ilyen sokáig. Mára odáig fajul, hogy sajnos szinte állandóan érzem hogy néha folyik és mindig kell betét ami kellemetlen. Meg ha nem fürdük egy nap akkor már látni hogy piszkos lettem hisz ilyen darabos fehér cuccos marad ott (bocsi..). Olyan mintha soha nem múlna el ez a folyás, mondhatni hogy minden nőnek van bizonyos mennyiségű folyása de ez nem normális és régen nekem nem volt ilyen mert emlékszem mikor bugyiban tudtam lenni egész nap úgy hogy a nap végére is csak 1 csepp foltos lett éphogy és betét is mensikor kellett csak...Büdös és sárga foltos hagy a folyás. Sosem éltem nemi életet, nincs is párom. Ezt valahogy magamtól kaptam el figyelmetlenségből gondolom, leültem hideg kőre vagy bármi azt hogy nem mentem hamar orovshoz elmérgesedett a dolog.

-Fluconert kaptam 2 orvostól nem vállt be hatást se éreztem

-Pimafucor és canesten krémet kaptam azoktól sem múlt el a viszketés

-Valami hüvelykapszulát is kaptam de semmi hatás

Pedig mindet rendeltetésszerűen szedtem, tudom nem egyből oldódna meg de azért ez durva hogy mintha semmi nem segítene rajtam.

intim tusfürdő nélkül meg nem érzem magam tisztának sajnos és abból is volt ami viszketést okozott.

Étrendemen jelenleg nem tudok változtatni pénz hiány miatt de ha lesz akkor is nehéz hirtelen csak egészséges ételekre állni.

Csak pamut bugyit hordok mást nem bírok amúgy sem.

Ülőfürdőt mondjuk nagyon rég tettem, évek óta zuhanyzok csak.

Mit ajánlotok, tanácsoltok nők akik esetleg ezzel szenvednek úgy mint én? Elmúlthat ez valaha, csökkenteni lehet a folyás mennyiségét?

Nektek hogy múlt el? hogy kerüljem el hogy ne jöjjön vissza ha el is múlna?

24l



2021. jún. 19. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt meg lehet próbálni, hogy fél évig szedni a Fluconert heti 1x.
2021. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1.ez neked hatott?
2021. jún. 19. 22:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok benne biztos, hogy ez gomba. (Vagy, hogy csak gomba) Diagnosztizáltak is, vagy csak "ránézésre" írnak fel valamit?
2021. jún. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bőr- és nemibeteg gondozó, legyen kenettenyésztés
2021. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3.nos nem vettek kenetet mert szűz vagyok és gondolom emiatt nem.

de széthúzták kicsit és lámpával megnézték és egyből mondta mindkettő..

másik kicsit jobban megnézte de ennyi kb.

de ha mindkettő ugyanazt írta akkor csak van valami benne nem?


ez a kenet dolog ingyenes lenne amúgy?

2021. jún. 20. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Pedig mintát kell venni, és kitenyészteni. Nincs mitől tartanod, szüzen is el lehet végezni, óvatos lesz a doki.

Nem kell ehhez feltétlen nemibeteg gondozó, nőgyógyász is megteszi.

Lelkiismeretes orvos, mint pl. akihez én járok, igyekszik megoldani a problémát. Az is igaz, hogy magánrendelés. Hihetetlen, hogy némelyik orvosnak annyi elég, hogy "bekukucskál" és megállapítja, milyen fertőzésről van szó.


Én is így jártam, sajnos "kevert" volt: baktérium+gomba. A gomba makacsabb, én Diflucan kapszulát kaptam, majd kúpot is. Az utóbbit az orvos adta a rendelőjében.

Ülőfürdő nem sokat ér, tapasztalat.

Van még a candida-diéta, kipróbáltam kb. 2 hónapig. Annyiból hasznos, hogy tényleg nem jó a sok cukor és fehér liszt a szervezetnek, viszont a testsúlyomnak nem tett túl jót, mivel amúgy is vékony vagyok. Összegezve: drága, több a tiltólistás élelem, mint ami megengedett, és nem feltétlen ettől fogsz rendbe jönni...

Rengetegen szenvednek Candidától / is /, mert hajlamos újra meg újra visszatérni, elég ha legyengül az ember. Nem kell hozzá strand sem. Ezért is érdemes hüvelyflóra helyreállítókat is használni azoknak, akik érzékenyek a fertőzésekre. Én utóbbi időkben lettem hajlamosabb, sajnos.

2021. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3. Vagyok


De, a gombában valószínű igazuk van. Csak mivel irod, hogy büdös, sok folyás, sárga színű. Ezek nem gomba tünetek. Valószínű van ott baktériumos fertőzés is. A kettő együtt is jelen lehet. Arra is kéne kezelni.

2021. jún. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

akkor hogy lenne érdemes?

sima nőgyógyászhoz ismét de most kérjek kenetet is? lehet ezt így?

köszi a válaszokat amúgy!

2021. jún. 21. 00:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés... Várj, írok privátban is, hogy mi a tapasztalatom
2021. jún. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, kérj kenetet is, de ezt igazából tudnia kell egy alapos nőgyógyásznak.
2021. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!