Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha kiveszik a méhet ki kell...

Ha kiveszik a méhet ki kell venni a petefészkeket is? A méhkivétel megolja vagy javítja az inkontinenciát?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Általában kivesznek mindent, hiszen ha nincs méh minek petefészek? (vagy fordítva).

Az inkontinencia vizelettartási problémát jelent, a húgyhólyaghoz van köze. Gyengébb lesz a záróizom idővel. (Főként szülések hatására)

2010. aug. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tény, hogy értelme nem sok lenne, hogy ott maradjon a petefészek, de ezekszerint ott maradhat? Az inkontinenciára hatással van a méh helyzete!
2010. aug. 25. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:

jajj, de hogy veszik ki a petefészket! ez nem úgy működik, hogy ha nicns méh minek petefészek, ugyanis a petefészek nagyon fontos hormontermelő szerv! ha egy nőnek ki kell venni a méhét mindenképpen benn hagyják a petefészkeit, mert ha kivennék klimaxos lenne(azt a hormonhiány okozza). ha mondjuk egy eleve klimaxos nőnek kell méhkivétel, akkor esetleg kivehetik, de sosem úgy működik, hogy na akkor kapjunk ki mindent, ami nem kell, mindig a lehető legkevesebbet.

az inkontinenciát szerintem nem oldja meg, mert az a medencei izmok tartóképességével van kapcsolatban.

2010. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. igen, hatással van, de abban, hogy összenőve mintegy tartja, támasztja a hólyagot. igazából nehéz megmondani, attól függ az inkontinenciának mi a fő oka. de javítani szerintem akkor sem igen fogja, de rről inkább csak az orvos tud beszélni.
2010. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért kellene a méhet kivenni ???
2010. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Inkontinencia és kezdődő hormonváltozások. De egyenlőre csak távoli lehetséges alternatíva.
2010. aug. 25. 18:36
 7/8 anonim ***** válasza:
pl miómák miatt kiveszik, daganatok miatt. sok oka lehet.
2010. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia felejtsd el semi köze hozzá

ajánlok két embert is neked -én a helyedben megkérdezném öket :_)

[link]


[link]


üdv :Csubi

2010. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!