Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyerekkori epilepsziával...

Gyerekkori epilepsziával veszélyeztetett terhesnek számítok?

Figyelt kérdés

Kb 15-16 éves koromig epilepsziás voltam, 18 éves korom előtt hagytuk abba a gyógyszeres kezelést, azóta tünetmentes vagyok.

Jelenleg 23 évesen harmadik hónapos várandósságom van. A nőgyógyászomnak még nem említettem ezt a már elmúlt betegségemet.

A kérdésem az volna, hogy ha ezt elmondanám neki, veszélyeztetett terhesnek minősítene e?



2021. máj. 28. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, ha problémamentes vagy, és ha a terhességeddel kapcsolatban nem adódik bonyodalom. Helyedben megmondanám, akkor lehet a te epilepsziádnak jelentősége, ha a gyerek örökli a hajlamot. Mindenképpen tudasd a dokival, és akkor majd ő felvilágosít, milyen befolyásoló tényezőt jelenthet esetleg a továbbiakban.

Nőgyógyászatilag szerintem nem okozhat bajt, elvégre gyógyszereket (epilepsziával kapcsolatosat) nem szedsz. Viszont azt mondom, mindennek ellenére óriási felelőtlenség orvos elöl elhallgatni ilyen (meglévő) problémát.

Mint írod (helyesen!) TÜNETMENTES vagy, de az nem GYÓGYULTAT jelent!

Továbbá, ha később kapnál vmi gyógyszert, talán annak mellékhatása kihatna az idegi eredetű dolgokra is. DOKI TUDJON AZ EPILEPSZIÁDRÓL, és mire a pocaklakó előbújik, te is okosabb leszel, milyen esetleges jelekre figyelj!

Az, hogy tünetmentes epis vagy, nem jelent "veszélyeztető" dolgot, de ezt mindenképpen beszéld át a dokival is!

Egészséget mindegyikőtöknek, vigyázz magatokra! Üdv: egy epis

2021. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem
2021. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkepp jelezd fel, jobb ha tud rola. :)
2021. máj. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen jelezd neki. Ha veszélyeztetett terhes nem is leszel, de ha valami miatt előjönne, legyen benne a papírokban!

Ugyanez igaz a szülésre is. Ha úgy látja, van kockázat, felvezetik a doksikra, és odafigyelnek rá.

2021. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!