Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Több csomót érzek a mellemben....

Több csomót érzek a mellemben. Nagyon félek! Rákos lehetek?

Figyelt kérdés

Több csomót érzek a mellemben,van amelyik kisebb,nagyobb,és ha megnyomom kicsit erősebben,érzékeny,picit fáj:(

A nagymamám mellrákban halt meg,mert későn vette észre,és későn is ment dokihoz,de én nem akarok az ő sorsára jutni:(

Szerintetek rákos vagyok?

16L


2010. aug. 20. 09:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Onkológiára kérj időpontot.
2010. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Realista vagyok.És kénytelen leszel megmutatni a melleidet a háziorvosnak,mert ő ad beutalót a szakorvoshoz.De lehet hogy bemondásra is megadja.
2010. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Szia! Nekem is voltak csomók a mellemben. 18 éves voltam akkor és elmentem a háziorvoshoz, aki meg nézte és beutalt az onkológiára és ott mondta a doki hogy menses előtt mindenkinek mirigyesebb a melle. De lehet fogamzásgátló tablettától is. Ne ijedjél meg. Nem lesz semmi baj. De biztos ami biztos mutasd meg dokinak. Jaaa. És az én mamám is mellrákban halt meg... :(
2010. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem tele van régóta csomókkal, annyi, hogy mirigyes a mellem, nemrég voltam PET-CT-n így tuti nem rákosak.
2010. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10:30-as szerinted az a legjobb megoldás hogy : "Szia, nincs menekvés, tuti megfogsz halni", csak mert egyszer mindenki megfog és senki nem tudja hogyan ha nem készül neki maga, de egy 16 éves lány előtt még ott az élet és nem rögtön a legrosszabbra kell gondolni.
2010. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
mi ez? kolektiv iroda? nem kell bemutatkoznod hogy : Realista vagyok. XD
2010. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mbahhh, mennyi marhaságot olvashattam :)))


Kedves 16 éves nagylány! Bár nem írtad, melyik emlőddel van baj, de feltételezem, hogy mindkettővel. Így szinte 0% az esélye, hogy rákod legyen.Ebben a még fejlődő korban bizony erősen mirigyes lehet az emlők állománya és a havi ciklussal párhuzamosan szokott változni az emlők szerkezete is. Nem kizárhatóak ciszták sem, ezek is okozhatnak panaszt, de nem rosszindulatúak (mastopathia cystica). Ha tisztázni szeretnéd a panaszok okát, elsősorban nőgyógyászt keress fel, aki (tapintással) megvizsgálja az emlőket és ha tovább vizsgálandó elváltozást talál, beutal majd emlő ultrahang vizsgálatra (ebben a korban a mammográfia nem jön szóba).

Egyelőre ennyit és nyugodj meg, ne aggodalmaskodj feleslegesen.:)

2010. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!