Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet egészségesebb a...

Karuczka Emma kérdése:

Hogyan lehet egészségesebb a hajam?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék ilyen "szereket" venni. Viszont rendszeresen használok sampont balzsamot néha rizsvizet is meg nagyon ritkán akár tojást a hajamra. Majdnem minden második nap megmasszírozom kicsit a fejbőrömet. Nagyjából egészségesen táplálkozok. És ritkábban szárítgatom a hajamat. Mégis a sok babahajszálból szétszáll és eltöredezik hamar. Néha a tapintásán is érzem, hogy száraz pedig még hajolajjal is néha bekenem. Nektek mi a módszeretek, amivel gyorsabban nő? Azon is gondolkodtam hogy hagyom és levágatom, de rájöttem hogy annyira dús, hogy röviden mégjobban szétszállna. Kérlek segítsetek!
2021. márc. 23. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem fontos a belső táplálás is. A vitaminok is "szereknek" számítanak nálad?
2021. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A hajad hidratáltsága függ az egész szervezetedtől. Iszol eleget? Mert ha nem, nem csoda, hogy száraz, töredezik a hajad.

A hajnövesztéshez sokan ajánlják a ricinus olajat.

Az sem árt, ha nem mosod tól gyakran (het 1-2 alkalom). Illetve nekem az a tapasztalatom, hogy amióta csak törölközővel átitatom és hagyom megszáradni, sokkal kevsébé töredezik, mintha hajszárítóznám.

2021. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es sajnálom a szereket a samponokra, krémekre értettem.
2021. márc. 23. 20:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészségesen eszel és iszol legalább napi 2 litert (főleg vizet), illetve szedsz vitaminokat (nem feltétlenül hajvitamin, de van aki azokra esküszik). Szerintem ha ezek megvannal, már is szebb és gyorsabban növekvő hajad lesz. Én nem szedek rá semmit, bár sokat iszom és 80%-ban egészségesen étkezek, és iszonyat gyorsan nő a hajam.

A töredezésről: én amióta szilárd samponra váltottam, sokkal de sokkal jobb a tapintása a hajamnak, többet kibirok 2 hajmosas között, hamarabb is szárad meg és kevésbé is töredezik. Emellé balzsam se Nagyon kell, én csak kifésülés segítő sprayt használok és egy olcsóbb hajvégápolót. Én szárítom a hajam, de előtte mindig hagyom vagy 15 percig száradni, így jelentosen lerövidítem a szárítási időt, de a legjobb ha egyáltalán nem szárítod. Viszont jó tudnod, hogy elég ha csak a fejtetődön lévő hajat mosod a samponnal, a hajvégeket egyáltalán nem kell! Megtörlésnél szintén ne dörzsöld össze a törcsiben a hajvégeid, mert csak kiszálkásítod, eltöröd a vizes, sérülékeny hajad! Inkább csak tapogasd meg a törcsivel és itasd fel róla a vizet, finoman! Fésülésre direkt tangle teezer vizes hajra való fesűt használok, de sokak szerint a vizes hajat nem jó fesülni. A tangle teezer szerintem nagyon gyengéd, nem húzza a vizes hajat sem... És turbánba is nagyon ellenjavalt tenni a hajat, bármennyire is csábító és egyszerű, mert szintén a sérülékeny hajad, főleg a babahajaidat tönkreteszi a szoros turbán, és még ki is kophat hosszútávon 2 oldalt a babahajas résznél a hajad. Ennek ellenére én imádom turbánba tenni, de mióta ezt megtudtam, igyekszem lazán felrakni. Egyébként ezeket nem én találtam ki, hanem amerikai mesterfodrász mondta őket egy youtube videóban :)

2021. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval ha ezeket beveted szerintem tutira egészségesebb és szebb hajad lesz, ezekkel csak javíthatsz a helyzeteden, illetve én még azt tudnám tanácsolni, hogy ha lehet, ne kösd szorosd copfa a hajadat, és valtogasd a copf helyzetét is időnként, ne mindig ugyanoda rakd, mert kikopik. És inkább használj hagyományos gumi helyett azt a csavartat, az se nyomja a hajad.
2021. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szódabikarbóna+ecet de ne fusson ki, adj hozzá egy kis tojást, keverd bele, majd, egy nagyon pici mentát hozzá. Ezzel moss hajat 2 hetente egyszer. Szerintem a legjobb, és még a fejbőröd is ápolja
2021. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!