Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Megint lehet sűrű a hajam, ha...

Megint lehet sűrű a hajam, ha nekiállnék egészségesen élni?

Figyelt kérdés

A fejem közepe felé hátrébb van egy pár centi átmérőjű kör alakú folt. Ami nem teljesen kopasz, mert van haj, viszont sokkal világosabb, mint a többi részen. Még a többi részen a hajam majdnem fekete, addig ott kb a fejbőröm színe látszik. És nagyon utálom, félek előre dönteni a fejemet, mert félek hogy meglátja valaki meg ilyenek. Az utóbbi pár hónapban már kétszer lenyírtam a hajam kopaszra, mindig valamiért úgy nőtt, hogy azon a részen alacsonyabb volt a haj, mint a többi részen.

Egyébként a nap nagy részében egy elég nehéz stúdiófejhallgató van rajtam, aminek a pántja pont ott van, ahol ez a kopaszodó rész.

Illetve a másik baj, hogy el vagyok hízva (kb 25 kg felesleggel), a nap nagy részében ülő munkát végzek és egészségtelenül étkezek. Azt hallottam, hogy hajhullás, kopaszodás lehet amiatt az életmód miatt is.

Ha életmódot váltok, szerintetek nőne megint normálisan a hajam? Kicsit félek, mert még nem vagyok öreg egyáltalán, 20 alatt vagyok.


2020. dec. 9. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, ez genetika.
2020. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a kopaszodás pont azon a helyen a jelentkezik, ahol a fülhallgató rendszeresen nyomja és dörzsöli, akkor ez okozhatja. Azonban a genetika is közrejátszik.

Az egészséges életmód természetesen hatással van rá. S megfelelő vitamin és ásványi anyag ellátás hatással van az egész szervezetre, beleértve a haj és a körmök állapotára is. Ettől függetlenül mint írtam a genetika is itt van. Van a férfias kopaszodás, amit ez okoz, és azzal sajnos nem lehet mit tenni.

2020. dec. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

AZ még egy külön fejezet hogy mit nevezünk egészséges életnek.

Mert a reklámok azok csak a bolti tartósitott kajákat reklámozzák annak, holott a legegészségtelenebbek azok.

2020. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!