Mosható intim betétről vélemények? Mennyire van szükség?
Kérem, csak olyanok írjanak, akik használnak ilyet, a fúj-de-undi válaszokat mellőzzük!
Kizárólag tisztasági betét helyett használnám, menstruáció idejére nem. Sajnos nekem alapjáraton elég sok hüvelyváladékom van, így minden nap használok tisztasági betétet (van, hogy cserélem is). Mivel ez állandó, napi szintű használatra lenne, és nem akarnék emiatt 2 naponta mosógépet indítani (persze beáztatnám/kiöblíteném, de mosás nélkül természetesen nem használnám újra), így kérdezném, hogy átlagosan hány darabra van szükség, mennyi forog? Honnan/milyet érdemes venni? Meddig bírják?
Köszönöm szépen a válaszokat!
Azert a sima tisztasagi betetet is tobbszor csereljuk egy nap, ugyebar.
Ha nem akarsz allandoan mosni, csak heti egyszer, es mondjuk napi 3-4 darabbal szamolsz, akkor az 21-28 db egy hetre, de ki kell tapasztalni.
Nekem csak peteereskor van bovebb folyasom, ekkor hasznalok moshatot (es mensihez is), de nekem kell a napi 3 darab, mert azert mashogy szivja be a nedvesseget szerintem, mint az eldobhato, es egy ido utan zavaro erzes lesz.
Én is csak tisztasági betétként használok mosható betétet, mert amióta elkezdtem intimtölcsért használni, már nem tudok mást elképzelni menstruációra. (Magasan a legkevesebb macera, a legbiztosabb szigetelés és a legkényelmesebb megoldás nekem mind közül.) Moshatóból Tündesz termékeket használok, viszont nem a tisztasági betétjeit, mert nekem azért kell egy nedvszívó réteg is, így a normál betétjeiből a mini méretet, azon belül is a pamutplüss felületűt. ( [link] ) Én 11 db-nál álltam meg, amit több részletben szereztem be, mert mindig kevésnek bizonyult a meglévő készlet, de most már jó, ritkán "szorulok meg". Ez tényleg attól is függ, hogy hányszor használod a mosógépet egy héten.
Nekem nem szükséges többször cserélnem naponta - szerencsére, amit használok, az az eldobhatóval össze sem hasonlítható, mert utóbbiból van az a hajszálvékony fajta, ami szinte semmi nedvességet nem vesz fel és az, amelyikben legalább van anyag, de még az sincs a közelében sem a mosható abszorpciós képességének. Az első betétjeim ImseVimse márkájúak voltak úgy 10+ éve, mert amikor ezzel az iránnyal először találkoztam külföldön, még nem voltak magyar készítők. Ezek már eléggé elhasználódtak, a PUL réteg kicsit ereszt itt-ott és a felülete is eléggé eldurvult.
Kicsit off, bocsi.
Ez az intim tölcsér nekem mindig is kérdéses volt. Valahogy a józan paraszti ész azt mondja bennem, hogy benntartani azt, ami ki akar folyni, nem a legszerencsésebb dolog. Mi garantálja, hogy napközben, amikor mozogsz, az ott felhalmozódott vér és egyéb folyadékok nem kerülnek vissza a méhszájra?
Az oké, hogy ideális esetben meg ha jól helyezed fel, akkor a tölcséren belül kell lennie ezeknek, de mi van ha nem ideális az eset?
"minden módszernél ázhat a pangó folyadékban, ha a gravitáció nem segíti az ürülést"
Látom, nagyon magabiztos vagy a témában, így magabiztosan állítod, hogy egy olyan komplex nyálkahártya bevonatú, összetett izomzattal, saját bakteriális flórával és "önbeállított" PH értékkel rendelkező szervnél, mint a hüvely, kizárólag a gravitáció segíti a felgyülemlett folyadékok távozását. És egy mesterséges, nem nedvszívó, nem lélegző anyag 100%-osan nem okozhat gondot.
Nyilván a tamponnál is hasonló a probléma, viszont a pamut betéteknél már kevésbé érzem ugyanezt, mert ott kívülre kerül, aminek kívülre kell kerülnie.
"Azért szerintem van annak egy egészséges pszichológiai határa, hogy miken parázik az ember"
Gondolom ezt a méhszáj problémák orvosi statisztikáinak pontos ismeretében írtad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!