Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nagy baj, ha 14 évesen még...

A nagy baj, ha 14 évesen még nem állt be a menstruációm? Van hogy fél évig meg sincs.

Figyelt kérdés

Azt az osztálytársaimnak már normálisan beállt.

A nyári szünetben is csak egyszer volt meg, még júniusban.

Vajon mi lehet a baj?

Anyu azt mondja neki ennyi idős korában már beállt.


2010. aug. 8. 21:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Ez nem tudom számít-e, de már több hónapja fogyókúrázom. Kevesebbet eszem, többet mozgok.
2010. aug. 8. 21:51
 2/10 anonim ***** válasza:
az h mikor áll be az attól is függ h mikor jött meg az első . amúgí a fogyókúra is közrejátszhat
2010. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Nyugi ez teljesen normális. Nekem 14 évesen jött meg, aztán egy évig semmi nem volt és még csak most kezdett el beállni 18 éves koromra...


De a fogyókúra nem túl jó ilyenkor. Ismertem egy lányt aki fogyózott és nem jött meg neki az istenért sem(azt hiszem fél évig) de mivel a szülei gyanították, hogy mi miatt van elvitték orvoshoz. Olyan injekció és gyógyszer kúrára fogták, hogy csak na...Szóval szerintem jobb ha inkább csak sportolsz:))


L/18

2010. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Nekem 15 évesen jött meg először, viszont szinte azonnal beállt...

Amúgy meg szerintem nem érdemes a többiekhez hasonlítanod magad, mindenki a saját ritmusában fejlődik. Esetleg ha mondjuk még 1 év múlva sem áll be teljesen, érdemes orvoshoz fordulnod.

2010. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hány éve menstruálsz.

Még fiatal vagy, ilyen korban nem gáz. Ha 16 éves korod körül sem változik, akkor nőgyógyász.

2010. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikor jött meg az első? Több évbe is telhet, mire rendszeres lesz!
2010. aug. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tavaly télen
2010. aug. 9. 10:58
 8/10 Diley97 válasza:
hűű. ezek a válaszok nekem is segítenek. de én is úgy hallottam, hogy a kemény diéta nagyon összezavarja a hormonokat.
2010. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Abbahagytam a koplalást, és erre két napra meg is jött. De hát ez így nagyon durva. Mármint, sportolok, de úgy nem megy a fogyókúra ha nem húzom össze kicsit a derékszíjat.
2010. aug. 23. 14:56
 10/10 Diley97 válasza:
nem azt mondjuk, hogy addig zabálj, amíg ki nem hányod, hanem mértékkel, normális (se több, se kevesebb) egyél akkor úgy minden rendben le (:
2010. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!