Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az baj ha nem jött meg a...

Az baj ha nem jött meg a menstruációm 15 évesen? És félek, mi bajom lehet ha van?

Figyelt kérdés

Volt orvosi vizsgálat a suliban és ott kézfeltartással kellet jeleznünk hogy meg van e. egyedül én nem tettem fel a kezem. A barátnőim mind azt mondják h mázlista vagyok, de ez furcsa. 20 ból egyedül nekem nem...És az egyik lány azt mondta (hangosan) h kamuzom...Az a gáz h túlsúlyos is vagyok nagyon (20kg +om van)és azt mondta h akkor jön meg korábban. És minden nő rokonomnak megjött 14 éves korára. És félek, mi bajom lehet ha van?

Anya akar nőgyógyászhoz küldeni, de valahogy szégyellős vagyok meg nincs gyomrom ahhoz h bennem turkáljanak.

Köszi előre a válaszokat!


2010. jún. 6. 01:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
ami kesik nem mulik :) ismertem 1 olyan lanyt akinek 16 evesen jott meg :)
2010. jún. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem is utolsok kozt jott meg. eleinte azt mondta a nogyogyasz h kutya bajom, meg fog jonni hamarosan es meg is jott. de mivel mikor megjott, utana sokat kiamaradozott es durvan rendszertelen volt, meg eveken at ujra elmentem, nekem kiderult h hormonalis problemaim vannak meg a petefeszekkel is gond van emiatt. de ne ijedj meg, sok nonek keson jon meg. foleg ha magassagra is keson kezdesz noni.

viszont ha aggodsz, menj el orvoshoz mikor ugy erzed kesz vagy ra. nem art egy kivizsgalas es tenyleg nagyon ovatosan vizsgal.

2010. jún. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a túlsúly okozta hormonzavar miatt nem indult még be a peteérés ezáltal pedig a menstruáció.

orvoshoz mindenképp el kell menned ezzel. nincs gyomrod ahhoz, hogy benned turkáljon? ekkora baromságot még nem hallottam. a dokit meg orvosi szempontból érdekli a nunid. ne legyél már gyerekes, itt az egészségedről meg a későbbi gyerekvállalásodról van szó.

2010. jún. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
értem én és azért használtam ezt a gyomros kifejezést mert nem hangzik túl jól igy hallásból..meg nagyon szégyenlős vagyok.
2010. jún. 6. 01:42
 5/15 anonim válasza:

17 éves korig egészséges, ha nem jött meg. Természetesen egy teljes kivizsgálás nem ártana, ugyanis fenn állhat a veszély e annak, hogy cisztád van. sajnos személyes tapasztalat

20/L

2010. jún. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

hát nekem 16 évesen jött meg és érdekes mód soha eszembe sem jutott hogy valami gáz lenne. nem is voltam miatta nődokinál, életemben először akkor vizsgált meg amikor fogamzásgátlót írattam fel. 16 évesen megjött, aztán viszonylag hamar rendszeres is lett. és nem voltam túlsúlyos, az igazság az hogy mindig is inkább vékony voltam meg vagyok is. szerintem nem kell túldramatizálni. azért hihetetlen 5 év alatt is mennyit változott a világ. 10 év múlva már a 12-13 éves lányok fognak azon gyötrődni hogy húú még nem jött meg a menstruációm most mi lesz.. &_&

20l

2010. jún. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Még nem biztos, hogy baj van. De ha nem jön meg 1, maximum 2 éven belül, akkor muszáj lesz elmenned nőgyógyászhoz. Ne félj az orvos csak segíteni akar és nem azért van ott, hogy a puncid látványát élvezze. Nem lesz semmi baj!
2010. jún. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs veled semmi baj, még bármikor megjöhet. Volt már rá példa, hogy vaalkinek 17 éves korea után jött meg. Nincs miért aggódnod, az én véleményem szerinte, egyszerűen csak később érő típus vagy. Én is az vagyok, pedig a mi családunkban mindenki korán ért.

Viszont ha továbbra is aggodalmaskodsz, menj el nőgyógyászhoz, nem fog megenni. :)

2010. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

de van már fehér folyásod? :S

és,amúgy én hallottam olyant,hogy egy csajnak 24(!) éves korában jött meg..mondjuk ez nem egészséges..de van fehér folyásod?

2010. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A fogyókúrád, édesanyád, a testmozgás mind olyan tényezők, melyek hatással lehetnek menstruációdra. A legtöbb nőnek valamikor 11 és 14 éves kora közt jön meg az első menstruációja, de az sem szokatlan, hogy ez 10 vagy 16 éves korban következik be.


Szükségtelen azon töprengened vagy aggodalmaskodnod, miért nem jött még meg az első menstruációd. Hidd el, a nők többségénél időben megjön, gond nélkül. Azt, hogy 12 vagy 16 éves korodban jön meg először a mezeszed, sok minden befolyásolhatja:


* A gének – Lehet, hogy édesanyádnak vagy nagyanyádnak is sokáig késlekedett az első. Kérdezd meg tőlük!

* A súlyod – Az is befolyásolja a menstruációs ciklusodat, ha túlsúlyos vagy, és az is, ha túlságosan vékony. Amint eléred a kamaszkort, a súlyod valójában sokkal többet nyom a latban, mint az életkorod.

* Lelki problémák – Milyen lelkiállapotban voltál az utóbbi időben? A tested sokféle módon reagál a rosszkedvre, levertségre. Reagálhat úgy is, hogy késik a menstruációd.

* Túlzásba vitt testmozgás – A megfelelő mennyiségben végzett testmozgás remek dolog, de ha túlzásba viszed, késleltetheti a menstruáció megindulását.


A menstruációs ciklusod csak azután kezdődik el, hogy beléptél a kamaszkorba, növekedni kezdtek a kebleid, illetve megjelenik a hónalj- és fanszőrzet.



Amennyiben már 16 éves múltál, és még nem kezdtél el menstruálni, érdemes lenne beszélned az iskolaorvossal, aki, ha jónak látja, szakorvoshoz is küldhet. A nőgyógyász majd ultrahangos vizsgálatot fog végezni (tökéletesen fájdalommentes!), hogy megnézze, elindult-e már nálad a peteérés, mely a menstruálás feltétele.



hja és előző vagyok:)

2010. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!