Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha alacsony a haemoglobinom,...

Ha alacsony a haemoglobinom, az utalhat vmi súlyos betegségre? Vagy csak vashiány? Alacsony haemoglobin-ra kaphatok fogamzásgátlót, vagy nem?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A menstruáló nők nagyrészének kicsit alacsony a hemoglobinjuk ahogy tudom. Főleg havi után. A fogamzásgátlónak nem hiszem hogy sok köze lenne hozzá, azt hiszem sem nem javít, sem nem ront a helyzeten. Egy kis vaspótlás nem fog ártani, az biztos. A legegyszerűbb, ha megkérdezel egy orvost. Ha véradáson mondták, akkor valószínűleg tényleg csak azért van mert nőnek születtél (gondolom, mivel fogamzásgátlót férfiak nem szoktak szedni).
2008. nov. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, véradáson mondták, és a sulidoki egyfolytában azzal csesztet, hogy nézessem meg, hátha vmi felszívódási zavar. De gondolom azt már máshogy is érezném, nem csak egy vérvétel mutatná ki. A fogamzás gátlót meg azért kérdeztem, mert a jövő héten akarok vérvételre menni, hogy decemberben szedhessem, és remélem, hogy nem akadályozza, illetve jól gondolom, hogy az alacsony haemoglobin az vashiányra utal. Másra nem utalhat ugye?
2008. nov. 28. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,

én is ebben a cipőben járok/jártam.

Alacsony haemoglobin, vas is csak nyomokban...vérvétellel állapítják meg,nincs semmi extra vizsgálat. Ettől még kaphatsz fogamzásgátlót, én is szedtem, Glacialt kaptam. (bár nekem a pajzsmirigyemmel is volt gond...)

Úgyhogy ne aggódj,semmi komoly, ez vérszegénység, és ha vaspótlásra rendeződik, akkor semmi további vizsgálat nincs.

2008. nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem vizsgáltattam tovább magam, mert a sulidoki meg akarja nézni, hogy felszívódási zavar van-e... nekem meg nincs kedvem hozzá járkálni, nem szeretem... a házidokimhoz meg nincs időm bemenni, mert kolis vagyok, meg a berényi kórházat nem szeretem, az egri jobb, csak egerben meg nincs normális orvosom. De majd nyáron, vagy jövőre... vagy nem tom.
2008. nov. 29. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!